Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

POMOCY - PRZEPUKLINA


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

A więc w maju zacząłem trenować treningiem typowo siłowym. 5 x 5 powtórzeń, z 80% swoich możliwości z progresją na każdym treningu. Doszedłem do momentu, w którym wykonywałem martwy ciąg ze 100 kg obciążeniem. Dodam, że mój staż na siłowni wynosi ok 3 lat, więc jeśli chodzi o technikę i rozgrzewkę, wszystko odbywało się prawidłowo. Pod koniec maja wyszła mi pierwsza przepuklina z lewej strony(pachwinowa). W czerwcu miałem zrobioną operację za pomocą metody z siatką tzw. &#8222*Lichtensteina&#8221*. Pierwszy tydzień po operacji był straszny, chodząc byłem zgięty w pół. Nie mogłem wykonywać podstawowych czynności takich jak mycie się czy nawet śmianie bo każdy najmniejszych ruch powodował ogromny ból. Mogę go opisać mniej więcej tak: czułem się jakby coś mnie mocno ukuło, a następnie promieniowało i trzymało przez dłuższy moment po czym puszczało. Lekarz, który wykonał operacje utwierdzał mnie w przekonaniu, że tak może być nawet przez 1 miesiąc. Co mnie zdziwiło mój dziadek, który również miał operację na przepuklinę już po kilku dniach od operacji normalnie funkcjonował(mam tu na myśli podstawowe czynności), natomiast mi przez 1 tydzień sprawiało nawet problem wstawanie z łóżka. Długo nie musiałem czekać, bo jakoś półtora tygodnia po 1 operacji, zauważyłem przepuklinę pachwinową z drugiej strony! Po konsultacji z lekarzem, musiałem odczekać miesiąc ponieważ za pierwszym razem byłem znieczulany w kręgosłup w związku z tym stwierdził, że lepiej żebym odczekał ok miesiąc i dopiero wtedy zrobił kolejną operację i tak też zrobiłem. Po drugiej operacji, czułem się o niebo lepiej, niż po pierwszej. Nie miałem z niczym problemu, a ból był do zniesienia, tak że po 3 dniach już normalnie chodziłem wyprostowany nawet na dłuższe spacery. Po 1 operacji na pierwszy dłuższy spacer &#8222*do spożywczaka&#8221* poszedłem dopiero po tygodniu! Aktualnie mija 7 miesiąc od operacji 1 przepukliny lewo stronnej, a ból nadal mi towarzyszy. Mniej więcej 2 tygodnie od operacji 1 przepukliny ból minął, wszystko było ok lecz: 1. Nie wykonywałem, żadnych ćwiczeń stąd nie wiem jak moje ciało zachowywało by się podczas wysiłku. 2. Jedyne dziwne uczucie miałem podczas uprawiania stosunku, ponieważ bezpośrednio po nim czułem obce ciało (siatkę). Było to dosyć niekomfortowe, lecz nie bolało tylko po prostu czułem jakbym miał zdrętwiały kawałek ciała w miejscu, w którym siatka się znajduje (okolice cięcia, obok pachwiny) Po pewnym czasie ta 1 lewostronna przepuklina zaczęła mnie boleć tak samo jak bolała mnie na początku operacji. Po około miesiącu ból się zmniejszył, lecz gdy spróbowałem wrócić do sportu, znów towarzyszył mi ogromny ból. Każda zmiana tempa, przysiad, wykrok(wszystko bez obciążenia) powodowało bardzo duży ból. Po krótce wymienię od myślnika obecne dolegliwości tej lewo stronnej pachwiny. - Ból podczas każdej aktywności fizycznej. Nawet podczas wchodzenia na 4 pietro po schodach, na ostatnim pół piętrze musze stanąć z bólu. - Ból w niektórych pozycjach podczas stosunku, zdarza się nawet podczas dochodzenia. Dodatkowo po 1 operacji nie działa mi dźwigacz jądra, cały czas czuje się jakbym miał znieczuloną skórę w miejscu gdzie mam bliznę po tej pierwszej operacji(cały obszar w stronę pachwiny jest taki *drętwy*) oraz zmieniła się konsystencja mojego nasienia(nie jest to kwestia jedzenia bo jem cały czas tak samo). Wykonałem również USG pachwin i wyszło że mam powiększone węzły chłonne (z lewej 1,7 cm a z prawej 1,5 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×