Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niepełne skręty jądra


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 3 tygodnie temu po siłowni dostałem niepełnego skrętu jądra (najądrze znajdowało się z przodu), delikatnie nawróciłem je na swoją naturalną pozycję, jednak po 2 dniach dostałem zapalenia najądrza oraz miałem mocno powiększony powrózek. Udałem się do urologa, stwierdził, że głowa najądrza jest mocno powiększona i przepisał doxycycline, dolegliwości bólowe oraz powiększona głowa najądrza przeszły, jednak powrózek jest dalej powiększony (gruba rura za jądrem), moje pytanie brzmi, czy w takim razie zapalenie dalej trwa, czy jest możliwe,że powrózek po takim zapaleniu zostanie powiększony? Druga sprawa, dzisiaj oraz wczoraj miałem identyczny niepełny skręt, jednak prawego jądra, odkręciłem je sobie delikatnie i teraz znajduje się w normalnym położeniu. Byłem z tym problemem u urologa (jak sam lekarz na sorze polecił mi wizytę w sprawie niepełnego skrętu), jednak urolog powiedział, że to praktycznie niemożliwe, żebym w tym wieku miał skręty (22 lata) i nic nie poradził. Moje drugie pytanie, czy powinienem udać się do innego urologa w sprawie tych niepełnych skrętów, jest możliwość ufiksowania jądra BEZ pełnego skrętu w formie zapobiegnięcia czy po prostu mam nic nie robić i jak dostanę pełnego to wtedy do szpitala? Dodam, że nigdy w życiu nie miałem podobnych problemów, zaczęły się one od wakacji tego roku, podczas chodzenia do sauny i jacuzzii (jeżeli to coś wnosi) Bardzo proszę o jakiekolwiek porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×