Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból palucha u stopy oraz stawu pomiędzy paliczkiem i kością śródstopia :(


Gość Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad miesiąca mam problem z bólem w okolicach dużego palca u prawej stopy. Uprawiam badminton amatorsko, nie było urazu. Ból występuje przy mocnym zginaniu paliczka bliższego w dół, zarówno siłą mięśni stopy jak i poprzez nacisk ręczny &#8211* ból jest wtedy nad paliczkiem, jakby ścięgno. Zrobiłem ponad 2 tyg. przerwy od aktywności sportowej, stosowałem Voltaren Max oraz Reparil, ból był lekko odczuwalny. Kilka dni temu zagrałem w turnieju i ból powrócił ze znacznie większą siłą, do tego stopnia, że 1 dzień miałem problemy z chodzeniem. Ruchomość palca jest w pełni zachowana, nie ma żadnych obrzęków na zewnątrz, nic poza bólem nie wskazuje na anomalie. Przy normalnym chodzeniu/ustawianiu stopy boli okolica stawu pomiędzy paliczkiem a kością śródstopia, z każdym dniem słabiej. Przy zginaniu w dół boli nieco mocniej niż poprzednio, ale z każdym dniem słabiej. Pojawia się mocny ból tuż przed stawem (na końcu paliczka) przy próbie przeniesienia ciężaru na duży palec stojąc na jednej stopie (w lewej tego problemu nie ma). Po takiej próbie ból czasami utrzymuje się przez chwilę. Również pojawia się ból (na końcu paliczka przy stawie) przy mocnym wygięciu palca do góry z naciskiem na niego &#8211* konkretnie pozycja ciała jak do robienia pompek, czyli ciężar nóg oparty na zgiętych palcach. Z wyszukanych informacji w internecie wydaje mi się, że mógłby to być problem z trzeszczkami, ale nie jestem pewien. Ta myśl mnie przeraża, bo czytając wypowiedzi ludzi, nawet takich po operacjach, może to oznaczać koniec sportu dla mnie... :( Wybieram się do lekarza i na badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×