Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Otwierający sie kanal pachwinowy - przepuklina


Gość Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pare miesiecy temu zaczelo mnie bolec prawe jądro. Nie lekceważąc tego udałem się do specjalisty Urologa. Lekarz po badaniu usg nie stwierdził nic. Po jakims czasie bol ustał. Jednak po pewnym czasie znowu nastąpił. Udalem sie do chirurga. Ten wnikliwie przebadal cala jame brzuszna i jadra. Przebadal mnie tez pod kątem przepukliny wkladajac palce pod jądra z prośbą o parcie na stolec. Diagnoza? Jest wszystko okej. Jednak widac oznaki otwierajacego sie kanalu pachwinowego. Jego zalecenie to nie przejmowanie sie niczym i żyjc swoim zyciem. Gdybym cos niepokojacego zauważył przyjsc niezwłocznie. Ból nie minął i dalej to odczuwam. Moje pytania to: 1. Czy to juz przepuklina? 2. Jesli jeszcze jej nie ma,to czy prawdopodobnym jest że wystąpi? 3.Kanal pachwinowy moze się samoistnie zamknąć? 4. Skoro worka przepuklinowego nie widać,to czy kwalifikuje sie na operacje? Podejrzewam ze na nfz raczej nie ale czy mozliwe jest zrobienie tego na takim etapie jakim jest moja choroba prywatnie w klinice? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×