Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie odbytu, polip odbytu


Gość Zmartwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, Postanowiłam poszukać pomocy na forum ponieważ jak chyba każda kobieta krępuję się rozmawiać o moim problemie, a martwię się bardzo, że może być to coś poważnego. Mam nadzieję, że ktoś na tym forum udzieli rady i uspokoi mnie nieco. Mianowicie, mam 29 lat, od około roku mam problemy z odbytem. W sumie nie stwierdzono jednoznacznie hemoroidów. Początkowo objawy jak przy hemoroidach, swędzenie, szczypanie, świeża krew na papierze toaletowym i w ubikacji. Nawróciło mi się to kilkakrotnie, po czym powstała mi na anodermie narośl. Jedna, później druga i kilka w koło. Jedna z nich jest ciągle obrzmiała, piekąca i boląca. Zgłosiłam się do chirurga proktologa. Wynik następujący: Badanie: Okolica odbytu- widoczne polipowato zmienione fałdy anodermy, odbyt zaciśnięty, w kanale odbytu widoczne zaczerwienienie anodermy, badanie palcem bolesne, guza w odbytnicy nie stwierdza się. Rozpoznanie: Zapalenie odbytu. Polip odbytu. Wykonano anoskopię. Kanał odbytu zaczerwieniony, przekrwiony z ogniskami nabłokowania na anodermie. Guzki krwawnicze prawidłowej wielkości nie krwawią, błona śluzowa odbytnicy prawidłowa. Kod diagnozy (ICD-10): K62.0 Kod procedur (ICD-9-CM): 89.00 Lekarz przepisał specjalne maści i leki, troszkę pomogło na jakiś czas, ale choroba się nawraca cały czas i ta jedna narośl przy nasileniu się choroby staje się obrzmiała i bolesna. Ponad to pojawia się wtedy świeża krew na papierze toaletowym i w ubikacji w dużych ilościach. W kale jej jak dotąd nie zauważyłam. Czy ktoś może orientuje się czy może być to coś poważnego? Czy muszę iść na zabieg, aby to usunąć? Strasznie się boję. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×