Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz stawu kolanowego - potrzebne info


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem po rezonansie stawu kolanowego. Poniżej wynik. *Rozcięgno rzepkowo-udowe i rzepkowo-piszczelowe o prawidłowym sygnel i przebiegu. Brak prawidłowych struktur wiązadła krzyżowego przedniego-obraz przemawia za zerwaniem. Wiązadło krzyżowe tylne o prawidlowym przebiegu bez zaburzeń sygnału. Wiązadło poboczne o zachowaniu ciągłości i prawidłowym sygnale. Troczki rzepki w normie, ląkotki prawidłowe. W jamie stawowej i w kaletkach maziowych za i okołorzepkowych zwiększona ilość płynu. Chrząstka powierzchni stawowych kości udowej i piszczelowej oraz chrząstki rzepki prawidłowa. Ciało Hoffy o prawidłowym sygnale. Zmiany obrzękowe szpiku w zakresie nasady bliższej piszczeli, głownie w kłykciu przyśrodkowym. Poza tym struktury kostne bez zaburzeń sygnału* Proszę o informacje co mam następne zrobić. Z czym się wiąże do uszkodzenie i z jakim zabiegiem . Może ma ktoś propozycję i poleca kogoś do zrobienia tego stawu kolanowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest wywnioskować z papierów, nich uda się Pan do ortopedy nich zobaczy to na własne oczy , jak już wspominałem ciężko jest podać diagnozę bez zobaczenia urazu. Co do lekarza polecam Tadeusza Szabłowskiego lekarz Ortopeda traumatolog chirurg , wie co robi , pracuje w Kielcach. Powodzenia życze powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×