Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Redukcja skóry moszny


Gość A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 25 lat. Ponad 5 miesięcy temu przeszedłem zabieg redukcji skóry moszny. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru wiszącej skóry poprzez pionowe cięcie u dołu moszny wzdłuż naturalnego &#8222*szwu&#8221*. Tuż po zabiegu, gdy byłem już w domu rana zaczęła krwawić a moszna zaczeła błyskawicznie puchnąć. Po upływie 1-2 dni miałem wielką, czarną i twardą opuchliznę na całym podbrzuszu, penisie, mosznie, pachwinach i w okolicach odbytu/pośladków. Dostałem też gorączki, dreszcy, drgawek a przed oczami pojawiały mi się &#8222*gwiazdki&#8221* i generalnie myślałem, że umrę. Po około dwóch tygodniach utrzymywania się takiego stanu szwy na mosznie puściły. Lekarz, który wykonywał zabieg usunął mi nadmiar krwi/skrzepów z moszny, zszył ponownie ranę i przypisał jakiś antybiotyk zapobiegający zakarzeniu. Od tego momentu było trochę lepiej chociaż po upływie około tygodnia szwy na niewielkim odcinku znów puściły i u szczytu rany utworzyła się niewielka dziura średnicy mniej więcej ołówka, jednak lekarz stwierdził, że nie trzeba już rany zszywać i że wszystko ładnie się zrośnie i ułoży. Po upływie 2 miesięcy od zabiegu nadal czułem się słabo, miałem ciągle podwyższoną temperaturę, kłucia w klatce piersiowej (prawdopodobnie przewianie) i objawy anemii. Teraz, prawie 6 miesięcy po zabiegu stale utrzymuje się u mnie stan podgorączkowy w przedziale 37 - 37.5 stopni celcjusza, czuję się osłabiony, ciągle łapie przeziębienie. Skóra na penisie i mosznie jest ciemna, brązowo-czerwonawa, jakby brudna. W dodatku skóra na penisie wydaje się być rozciągnięta od obrzęku i pomarszczona w poprzeczne fałdy. Blizna nie jest zbytnio widoczna ponieważ umiejscowiona jest u spodu moszny, jednak gdy worek mosznowy się podkurczy to blizna w miejscu, którego lekarz nie zszył potrafi się mocno odkrztałcić i tworzy się dołek. Czy według pana możliwe jest udowodnienie błędu lekarza przed sądem? Z tego co wyczytałem to nie powinno się wykonywać zabiegów chirurgicznych na tak mocno ukrwionych częściach ciała bez zamykania naczyń krwionośnych prądem czego u mnie nie wykonano. Poza tym czy moja skóra z czasem odzyska normalny wygląd i barwę? Jeśli tak to ile jeszcze musi upłynąć czasu? Jeśli nie to czy jest jakiś sposób by przywrócić normalny wygląd skóry? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poękna zmowa lekarzy.. Dlaczego nikt chlopakowinnie odpisal? Juz pewnie po rozprawie, ale na Twoim miejscu "zmiazdzyl"bym tego lekarza i jego kariere.. Mnie inny lekarz operowal blizne na nosiemi po roku mam wieksza niz byla przed zabiegiem. Jak sie sprawa potoczyla? Mam nadzieje, ze lekarza "bolało"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedługo pozywam tego lekarza do sądu, radca prawny z którym współpracuje po obejrzeniu mojej dokumentacji medycznej stwierdził szereg błędów przed, w trakcie i po zabiegu ze strony lekarza, który mnie operował. 

Zdecydowałem się na ten zabieg ponieważ jestem obrzezany i wisząca skóra moszny ocierając się o odsłoniętą żołądź penisa powodowała duży dyskomfort, jednak gdybym wiedział jak tragiczny w skutkach będzie ten zabieg to nigdy bym się na to nie zdecydował. To miał być mały prosty zabieg, który miał na celu poprawić mój komfort i zarazem estetykę.

Ten nieodpowiedzialny idiota połasił się na moje pieniądze i zapewniał mnie jak bardzo prosta i mało inwazyjna jest to procedura, w rzeczywistości nie miał pojęcia o tego typu operacjach, nigdy ich nie wykonywał, nie posiadał odpowiednich kwalifikacji i nie wiedział co zrobić z zaistniałymi komplikacjami.

Odpowiadając na pytanie kolegi powyżej: Jeszcze go nie bolało ale już niedługo bardzo go zaboli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×