Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wygląd stolca


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 26 lat, od paru miesięcy zauważyłem problem z oddawanym stolcem. Stolec na początku wypróżniania jest jakby twardy (jakby dobrze uformowany i zbity, czasami za twardy jakby trochę wysuszony) jakby zaczopowany a potem zazwyczaj miękki (taka papka) nieuformowany. Przed wypróżnianiem rano są gazy. Kolor stolca czasami jasno brązowy czasami klasyczny brąz. Przez tą dolegliwość nabawiłem się podrażnienia (może pęknięcie jakieś bo raz była na papierze krew kilka miesięcy temu) i przez jakiś czas stosowałem maści typu proktis m (była wizyta u 2 proktologów, badanie przez wziernik i per rectum). Stolec oddawany jest codziennie, raz albo dwa razy dziennie zazwyczaj po przebudzeniu i potem po kawie albo po posiłku. Bólów żadnych nie ma, test na krew utajoną też ujemny, morfologia i OB jest ok, wzdęć żadnych też brak, wysiłku przy oddawaniu stolca też niema, biegunek brak ,gazy zazwyczaj poranne przed wypróżnianiem. Ostatnio byłem na wizycie u gastologa który po badaniu brzucha i wywiadzie stwierdził że jest ok, nie zlecił żadnych badań, przypisał jakiś probiotyk. Czy te objawy powinny mnie zaniepokoić ? Czy powinienem wybrać się jeszcze do jakiegoś gastrologa aby zlecił jakieś badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metabolizm zmienia sie wraz z wiekiem dopóki nie zobaczysz u siebie niepokojących objawów: -śluz -krew -anemia -bóle, wzdęcia -malejąca waga -nietrzymanie stolca Myślę ,że nie masz się czego obawiać :) Jeżeli naprawdę się nie pokoisz polecam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, i prośbę o skierowanie na gastrologię ,ew. kolonoskopie. Proponuję też zrobić badanie kału ,jeśli nie miałeś. Przyjmuje się ,normalna liczba wypróżnień mieści się w granicach od 3 razy dziennie do 3 razy tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×