Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczelina odbytu i inne...


Gość Eliveva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem.. Zdiagnozowano u mnie szczelinę odbytu z owrzodzeniem, oraz guzki wartownicze z przerostem anodermy. Miałam bardzo luźne stolce z dużą ilością śluzu. Dostałam czopki Salofalk, które miałam brać 2 razy dziennie, krem nitrocard 4x dziennie na rozluźnienie zwieracza wewnętrznego, oraz dilatator po 2 minuty raz dziennie. do tego kora dębu do nasiadówek. Poprawa po 2 tyg była znaczna, stolce zrobiły się normalniejsze - nie takie luźne, a i ból zmalał prawie do zera. Jednak, kiedy przyszedł czas badania końcowego odcinka jelita grubego rektosigmoidoskopią zrobiłam lewatywę Enemą(miałam kupić rectanal ale nie mieli w aptece). Nie było to przyjemne, bo nie miał mi kto w tym pomóc- nie jestem pewna czy nie uszkodziłam sobie dodatkowo odbytu, bo bardzo się z nią męczyłam z aplikacją. Na samym badaniu wyszło, że rzeczywiście jest poprawa a dalszy odcinek jest zdrowy. Z tym że już na następny dzień było tylko gorzej. Wróciły śluzy i ból. Dziś 3 tyg później mam zgrubienie i stwardnienie ok 3 cm powyżej odbytu, między pośladkami w okolicy kości ogonowej- bardzo boli i uraża, a nawet lekko pulsuje(nigdzie się nie uderzyłam) . Nie wiem co to jest - jak siedzę i odchylam się do tyłu mam wrażenie, że coś tam się przesuwa. Ale jeden z guzków umiejscowiony dosłownie miedzy zwieraczem zewnętrznym bardzo nabrzmiał. Dilatatora od tamtego czas też już nie potrafię prawie wcale wsadzić bo bardzo boli więc go odstawiłam na jakiś czas.(używam żelu feminum do niego) Czy to może być jakiś ropień między pośladkami, który wycieka w jelicie? I stąd ten biało, lekko zielony śluz? Byłam u lekarza pierwszego kontaktu - przepisał mi antybiotyki i czopki unigel procto by wytrzymać do następnej wizyty u proktologa, a mam ja dopiero 27 września. Dostałam też skierowanie na kolonoskopie, ale tą pewnie dopiero wyznaczą mi za 3-4 miesiące...bo takie kolejki. Czy ma Pan jakieś przypuszczenia co to może być? Dziś biorę 2 dzień antybiotyk i jest lekka poprawa- przykładam też to miejsce miąższem z aloesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×