Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy sciegna achillesa


Gość Helpmeplz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś 2 miesiące temu przydarzyła mi się kontuzja w okolicy ścięgna achillesa podczas meczu piłkarskiego. Doszło do niej gdy zostałem zablokowany przy oddawaniu strzału. Sezon piłkarski trwał wtedy w najlepsze, dlatego nie chciałem odpuszczać treningów, a ból nie był taki mocny, żebym nie mógł trenować. Gdy sezon się skończył postanowiłem wziąć się za ten uraz. Poszedłem więc do ortopedy ten przepisał mi krioterapie, lasery i ultradźwięki. Po 10 zabiegach bół tak jak by znikł więc postanowiłem iść trochę pograć, oczywiście nie była to najmądrzejsza decyzja :/ Ból znowu powrócił więc poszedłem do prywatnego lekarza i na USG. Lekarz powiedział, że ze ścięgnem jest wszystko w porządku, a jako diagnozę podał, że PODEJRZENIE OGNISKOWEGO ZAPALENIA ŚCIĘGNA W MIEJSCU PRZYCZEPU DO KOŚCI PIĘTOWEJ spowodowane hypoechogeniczną, wrzecionowatą strukturą o grubości 2mm, szerokości 11mm i długości 6mm. Przepisał mi jakieś tabletki i kazał jeść galaretkę xD Robię to od 2 tygodni, ale mój stan się nie zmienia. Ból nie jest tak poważny żebym nie mógł biegać tylko pojawia się wtedy gdy obciągam palce w dół i podczas strzału z prostego podbicia. Jeżeli ktoś miał podobne problemy to proszę o odpowiedz jak się go pozbyć. Sezon już się zaczął a ja nadal nie wiem co z nim zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×