Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre zapalenie trzustki


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. W zeszlym tygodniu bylam z mezem na urlopie w gorach. Maz na co dzień palił, lubił pic piwo i pil regularnie. Czasem tez tłusto jadał. Po takim jedzeniu zazywal hepatil, nospe i stoperan, gdyz miewał biegunki. W górach codziennie jadł grillowane mięso i pił piwo. W piątek po obiedzie zlapal go silny ból brzucha i po godzinie bylismy w szpitalu. Tam zrobiono mu badania krwi i moczu i w oczekiwaniu na wyniki dostal kroplowke, chyba elektrolity. Wynik - ostre zapalenie trzustki. Dostal skierowanie na usg. Lekarz mu powiedzial ze za dobrze nie widzi trzustki bo jest czyms przeslonieta, tak mowil mąz. Trafil na chirurgie. Nastepnego dnia dostal do jedzenia suchary i kleik, a od niedzieli dostaje dietetyczne posiłki. On lezy w Nowym Targu a ja musialam z dziecmi wrocic do domu do Lodzi. Mowi ze dostaje mniej kroplowek, brzuch go troche mniej boli. Lekarz wczoraj mu podobno mowil, ze cos tam w badaniach mu spada, ale jeszcze trzeba troche czasu. Dzis byl ordynator i powiedzial, ze jutro zrobią mu tk z kontrastem i jesli bedzie ok, to na koniec tygodnia wyjdzie. Boje sie panicznie tego wyniku, czy lekarz podejrzewa raka, czy po prostu na USG dobrze nie widzial. Nic mezowi nie mowil takiego, a on pierdoła nie zapytał. Czy moze rutynowo wykonuje sie takie badanie? Poczytam troche w internecie i sie zamartwiam. Pocieszam sie ze skoro je i ma mniej kroplowek to lepiej. Niestety nie mam bezpośrednich wyników od lekarza, za daleko mieszkam, zeby teraz jechac. Ogolnie maz czuje sie lepiej. Jestem załamana i przerażona tą niepewnością&#128557*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×