Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone spolty żylne przy lewym jadrze


Gość kamilq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Miałem robione USG moszny. Wyszło że mam powiększone sploty żylne przy lewym jadrze. Lekarz powiedział, że są małej wielkości (2mm) ze takich sie nie operuje. Czy on esie nie powiększą?? Lekarz powiedział, że to nie są żylaki. Jaki mają wpływ na moją płodność. Mam 19 lat. Ciekawe jak będzie za ok. 5 :( Czasami pojawia sie chwilowy ból. Raz przy lewym a raz przy prawym jądrze. Jakoś nie daje mi to spokoju i cały czas sie tym martwię. Co robić?? Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli będziesz kontrolował obecne zmiany a one się nie powiększą to nie powinno być problemu z płodnością. Jeśli natomiast dojdzie do ich powiększenia to oczywiście konsekwencją będą żylaki i nawet bezpłodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie pocieszyłeś, ale ja najchętniej chciałbym mieć to operowane i nie martwic sie tym. W najbliższym czasie zrobię sobie badanie nasienia którego wynik będzie miał wielki wpływ na decyzje co dalej z tym zrobie. Gdzie najlepiej operować taki przypadek? Są może w Polsce szpitale, które specjalizują sie w takich zabiegach? Jeszcze jedno. Na wszystkich stronach na temat żylaków powrózka nasiennego jest napisane, że żylaki występują nad jądrem a ja mam to z tylu lewego jadra. Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Operację można wykonać prawie w każdym szpitalu z wyspecjalizowaną kliniką urologiczną. Żylaki najczęściej wyczuwa się nad jądrem. W zależności od położenia jądra mogą znajdować się też nieco za jądrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Oczywiście istnieje ryzyko nawrotu żylaków powrózka nasiennego. Badania wykazują, że zaledwie w 5-20 % przypadkach. Ale trzeba mieć nadzieję, że jeśli oczywiście będzie się przestrzegać zaleceń lekarza to wszystko się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak dotąd nigdzie nie wyczytałem o lekach. Jeżeli chodzi o szpital to zastanawiam się nad tym: http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Urologia/Rzeszow/Oddzial-chirurgiczny/D34,W18,M1644,k158604.html Może Pan jakiś polecić? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Metody możesz przeczytać na stronie: http://www.echirurgia.pl/zylaki/wskazania_metody_leczenia_zylakow_powrozka_nasiennego.htm Skierowanie będzie potrzebne. Najlepiej porozmawiać z lekarzem na temat metody. Wiadomo, że najlepsza będzie ta, którą on zwykle wykonuje zabieg i ma ją już *przećwiczoną*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×