Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból między odbytem a kością ogonową


Gość Mat891

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat i już około 8 lat zmagam się z tym samym bólem. Dokładnie nie pamiętam jak wyglądał on na początku, ale przynajmniej od dobrych kilku lat pojawia się mniej więcej pod kością ogonową jako ból pulsujący (raz słabnie, po czym staje się silniejszy). Może nie jest to bardzo silny ból, ale bardzo przeszkadza przy codziennych czynnościach. Co dziwniejsze jest silniejszy kiedy chodzę lub stoję, a nie kiedy siedzę. Pojawia się dość regularnie co kilka miesięcy i trwa średnio 3 dni. Kiedy ból trwa, mięsień między kością ogonową a odbytem wydaje się nieco twardszy niż zwykle. Dodam jeszcze, że kiedy ból wzrasta, odczuwam zmęczenie, nie mam na nic ochoty (podobnie do reakcji podczas grypy). Wiem, że to głupota, ale do tego bólu przyznałem się dopiero 2 lata temu. Poszedłem do lekarza ogólnego, do ortopedy oraz proktologa. Ortopeda tylko sprawdził mój kręgosłup (jest dosyć skrzywiony) i właściwie to wszystko. Potem skierowałem się do proktologa, zrobił badanie per rectum i inne, po czym stwierdził, że niczego nadzwyczajnego nie zauważył no i znowu odesłał mnie do ortopedy. Przez pewien czas chodziłem tak w kółko i do teraz nikt nie potrafi mi jasno powiedzieć, skąd bierze się ten ból...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobnie a jak zrobiłam rezonans okazało się ze mam złamaną kość guziczna inaczej powszechnie mówi się ogniowa. To powodowało coraz częstsze bóle. Nie czekaj tylko działaj.U mnie skończyło się to operacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×