Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Łąkotka - wynik MR


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o interpretacje mojego wyniku z MR prawego stawu kolanowego. Byłam już z tym u ortopedy i powiedział że mam się nie przejmować wynikiem. Jednak mnie opis niepokoi, a dokładnie ten podwyższony sygnał .. i płyn o średnicy 9mm. Co to oznacza.? Oto opis : Podwyższony sygnał w rogu prawym łąkotki przyśrodkowej, bez cech przetarcia* wysokość łąkotki przyśrodkowej zachowana* łąkotka boczna obraz prawidłowy* więzadło krzyżowe przednie i tylne bez zmian* rzepka położona prawidłowo* prawidłowa ilość płynu w stawie kolanowym* w dystalnym odcinku kości udowej w części tylnej widoczny jest zmiana o intensywności sygnału płynu, o średnicy 9mm* więzadło poboczne przyśrodkowe, kompleks więzadła pobocznego, więzadło rzepki , ścięgno mięśnia czworogłowego o prawidłowym sygnale i zachowanej ciągłości* chrząstka rzepki i bruzdy między kłykciowej prawidłowej grubości, bez zmian ogniskowych* dół podkolanowy prawidłowy. Kolano bardzo często mnie boli, nie mogę kucać i obciążać kolana. Kolano jest objętościowo większe - nie wiadomo w jakich przyczyn. Nic mi się nie stało w te kolano. ( PS. mam 20 lat. ) Ortopeda zalecił bym poszła na artroskopię, gdy będzie mi bardzo dokuczać. Proszę o doradzenie, jakie jest najlepsze wyjście z tej sytuacji..co mam robić ?. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×