Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chondromalacja rzepki IV stopnia,wieloletnie leczenie-co dalej?


Gość mm

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok. 13 roku życia borykam się z problemami ze strony stawów kolanowych. Dotychczasowe leczenie przebiegało tak: 1996r. artroskopia. Diagnoza: chonodromalacja rzepki I stopnia. Przez kolejne lata róznego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne. 2000r.Zastarzałe uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej kolana prawego z zespołem fałdów błony maziowej .Leczenie: menisektomia cześciowa. 2001r. uszkodzenie rogu przedniego łąkotki boczne (S83.2)chondromalacja rzepki IV stopnia,zespół fałdów błony maziowej. Leczenie : menisektomia częściowa łąkotki bocznej ,synowektomia częściowa /14.706/ 2003r. Obustronna chonodromalacja rzepki II,III stopnia,zespół fałdów błony maziowej, M22.2. Leczenie:usunięcie fałdów błony maziowej,oczyszczenie ogniska chonodromalacji 14.763 2009r. chondromalacja rzepki obustronna nasilona po prawej . M22.4 Leczenie:synowektomia częściowa &#8211*liberalizacja otwarta troczków bocznych rzepki 80.26.80.76.80.26 gr.H22 W między czasie doszły problemy z kręgosłupem-skolioza,delikatna lordoza,TK:L4(5 WYPUKLINA CENTRALNA NA GŁĘBOKOŚCI OK.2MM DO KANAŁU KRĘGOWEGO NIE WYWOŁUJĄCA UCISKU OPONOWO-KORZENIOWEGO)L5(S1 WYPADNIĘCIE JĄDRA MIAŻDZYSTEGO NA GŁĘBOKOŚĆ OK. 4MM DO KANAŁU KRĘGOWEGO WYWOŁUJĄCE UCISK OPONOWO-KORZENIOWY LEWOSTRONNY) Rehabilitacja poprzez pływanie jest zbawienna. W przeciągu kolejnych lat badania i zalecenie operacji kiedy ból będzie nie do zniesienia. 2015r. neuropatia nerwu łokciowego lewego na poziomie stawu łokciowego . G56.2 . Osteofitoza nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej lewej entezopatia przyczepu bliższego zginaczy nadgarstka i palców .M19.0 Leczenie: liberalizacja nerwu łokciowego,resekcja:blizny łącznotkankowej,częściowa nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej .04.199 07.72 gr H42 Po zabiegu łokieć stał się &#8222*tkliwy&#8221* na dotyk,palce drętwieją z różnym natężeniem. Leżenie-na lewym boku jest niemożliwe-drętwieje mi cała kończyna. Oprócz prawego stawu kolanowego problemy mam z lewym. Jednak jak do tej pory nie było możliwości przeprowadzenia artroskopii,zawsze dolegliwości bólowe były większe w prawym. Czasami bywa tak ,że nie mogę napiąć mięśnia czworogłowego w lewej nodze,czuję też długotrwałe morwienie w palcach tej nogi. Mam problemy z chodzeniem po schodach,z chodzeniem po piasku,nierównym podłożu. Bardzo często czuję i widzę,że kolana są obrzęknięte ,oprócz bólu czuję też palenie w stawach,strzela mi w nich,czasami tracę stabilność. Wszelkiego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne nie pomagają,czasami myślę że przynoszą odmienny skuteg. Leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych nie mogę zażywać ze względu na problemy z żołądkiem. Miałam też podawane leki dostawowe-zastrzyki z leku którego nazwy nie pamiętam-seria 3 żelowych zastrzyków, kilkakrotnie tzw.blokady-które też efektu nie dały. Moje pytanie-jakie są rokowania,jak długo będę się tak męczyć i co te wszystkie zabiegi przyniosły pozytywnego i czy nie wyrządziły większej krzywdy? Jak mam żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×