Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik badani MR - staw skokowy prośba o interpretacje


Gość Czuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Bardzo proszę o interpretację badania. Od 9 miesiecy mam problem ze stawem skokowym. W sierpniu 2015 miałem skręcenie 3 stopnia. Do dzisiaj noga boli, a bieganie jest niemożliwe z powodu bólu. Obrzęk tkanki tłuszczowej podskórnej dalszej części podudzia oraz okolicy kostek. Nie stwierdzam zwiększonej ilości płynu w stawie skokowym górnym ani podskokowym. Zarysy powierzchni stawowej bloczka kości skokowej gładkie. Nie stwierdzam obrzęku szpiku. Zmiany bliznowate po przebytym naderwaniu w więzadle skokowo-strzałkowym przednim i piętowo-strzałkowym z ich pogrubieniem, niejednorodnym sygnałem i nierównością zarysów. Więzadło skokowo-strzałkowe tylne bez nieprawidłowości. Więzozrost piszczelowo-strzałkowy bez nieprawidłowości. Więzadło trójgraniaste o zachowanej ciągłości, ze zmianami bliznowatymi w części piszczelowo-skokowej tylnej. Ślad płynu w pochewkach ścięgien m. piszczelowego tylnego i zginacza długiego palucha. Kostka dodatkowa (os tibiale externum) o wymiarach 13x13x17mm w przyczepie m. piszczelowego tylnego. Ścięgna prostowników i mm. strzałkowych bez nieprawidłowości. Mięśnie krótkie stopy bez nieprawidłowości. Niewielkie zmiany entezopatyczne w przyczepie piętowym ścięgna Achillesa, ślad płynu w jego kaletce. Rozcięgno podeszwowe niepogrubiałe. Płaskostopie poprzeczne. Dodatni indeks kości śródstopia. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w stawie MTP I. Niewielki obrzęk tkanki tłuszczowej w przestrzeniach między głowami kości śródstopia I-IV, bez nieprawidłowych mas w obrębie przestrzeni międzypalcowych. Z góry dziękuje za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×