Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kości ogonowej oraz sącząca się ropa


Gość Nicek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam We wtorek pojawił mi ból na kości ogonowej oraz w jej najbliższej okolicy. Pojawiał się on podczas siadania, wstawania i leżenia na plecach. Na początku pomyślałem, że jest to spowodowane niewygodną pozycją podczas siedzenia poprzedniego dnia zastosowałem maść na kontuzję. W środę była delikatna poprawa stosowałem dalej maść. W czwartek rano zauważyłem zaczerwienienie wzdłuż kości ogonowej i okolicy. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych rozszerzając półdupki zaczęła sączy się ropa i dodatkowo zauważyłem, że półdupki przy kości ogonowej są twardawe. Podczas naciskania tych twardych miejsc cały czas sączyła się ropa z domieszka krwi i po kilku razach przestała oraz półdupki zaczęły robić się miękkie. W godzinach wieczornych podobna sytuacja i zauważyłem osłabienie oraz delikatną gorączkę 37,2. Na noc zażyłem polopirynę S i rano bóle ustąpiły i brak nowych wycieków. Niestety w piątek ok. 17 ponownie zaczęło się sączyć, ale obserwując zabarwienie wygląda na samą krew i nie wyczułem twardnienia półdupków. Wycieki pojawiały się z krostki, która jest centralnie na kości ogonowej. Z tego co udało mi się zorientować może to być torbiel, przetoka okołoodbytowa lub podskórny czyrak. Zdaje sobie sprawę, że bez wizyty u lekarza się nie obędzie, ale chciałbym zasięgnąć opinii specjalistów z tego forum. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×