Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tradzik młodzieńczy, łojotok?


Gość Aq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat, chodzę do 1 Technikum moim problemem, który mnie już dobija jest trądzik, który mi *dokucza*. Zaczął się w 1 klasie gimnazjum, lecz nie było to coś wielkiego tylko jakieś pojedyncze krostki ale ogólnie to nie przeszkadzało. Stan ten utrzymywał się do ostatnich wakacji po zdaniu 3 klasy gimnazjum. W owe wakacje na mojej twarzy zaczęło się coś dziać. Dzień w dzień na twarzy były nowe krostki i często były duże bolące niektórych nie dało się wycisnąć poprostu wydzielał się z nich płyn (chyba ropa) wygladajacy jak woda. Od tego czasu to tego momentu jest niby poprawa natomiast caly czas, dzien w dzien mam kolejną krostkę na twarzy. Chciałbym znaleźć jakis sposób na to by się tego pozbyć, wiele czytałem wiele rzeczy urzywalem ale bez wiekszych efektów sa momenty kiedy jest bardzo dobrze lecz zanim skóra sie wygoi to powraca do poprzedniego stanu. Niedawno skonczylem miesięczną kurację Tetralysal*em byly jakies efekty lecz nie takie jakie oczekiwalem. Obecnie twarz myję Emulsją Nawilżającą Cetaphil rano i wieczorem oraz wieczorem nakładam na twarz żel Benzacne. Gdy wychodze do szkoły chce uniknąc bialych paprochów na mojej twarzy które powoduje Benzacne ze względu ze zasycha na twarzy dlatego stosuje Klindacin. Po powrocie ze szkoły (15-16) na twarz stosuje żel/krem nawilżający. Chciałbym dodać że moją skóra twarzy szybko się przetłuszcza, wręcz błyszczy. Proszę o konkretna poradę, która może przyniesc efekty lub jest sprawdzona i pomoże mi w zwalczeniu przetłuszczanie się skóry a co najważniejsze wyeliminuje krosty na mojej twarzy. Jesli jest to mozliwe chciałbym poprosic o rospiskę co do pielęgnacji mojej twarzy co i kiedy. Jeśli jest to istotne dodam że choruję na Chorobę Jelit (Choroba Crohna), lecz obecnie jestem w stanie Remisji. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×