Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po zabiegu plastyki napletka - pytania/problemy!


Gość Łukasz22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj (18.04.2016) miałem zabieg usunięcie stulejki za pomocą plastyki napletka, ale mam kilka problemów... 1. Lekarz powiedział ze jak będe chciał sikać to po prostu zdejmuje napletek-sikam-zakładam z powrotem. W WIELKICH BÓLACH udało mi się w końcu oddać mocz 2 razy tego samego dnia, ale potem stwierdziłem że ból jest za duży żeby tak robić, prócz tego przeczytałem w internecie że nie należy sciągać napletka przez pierwsze dni, tak że tak robie, nie zdejmuje, bo się nie da, albo się da - ale ból jest przeogromny. Pisze tutaj to ponieważ chce się upewnić, czy aby na pewno mogę tak oddawać mocz? Czy powiniem koniecznie już teraz (jeden dzień po) zdejmować napletek? 2. Wczoraj miałem zabieg jak wcześniej pisałem, na górze penisa mam małą fioletową plame jak i pod nim jest większa ale o duzo mnie intenstynym kolorze, co z tym? To zniknie, nie wiem, coś z ty mam zrobić? Zabieg miałem robiony w znieczuleniu miejscowym, to moze przez to? 3. Lekarz NIE zalecił mi ustawiania penisa do góry, czytałem w wielu miejscach że jest to dobre by nie było blizny. Powiniem tak robic? Czy może jednak to nie działa i dlatego lekarz mi o tym nie powiedział? 4. Lekarz mi mówił, żebym się nie mył tego samego dnia zabiegu - tak zrobiłem, ale jutro (czyli dziś) żebym się mył normalnie, ale zimną wodą, jak z tym? Moge już po prostu myć penisa (bez zdejmowania napletka raczej, bo ból) zimną wodą? Już teraz wolę się upewnić. 5. Czy lek IBUM (zostało on przypisany razem z uroseptem) może mi pozwolić na zdjęcie napletka (z tego co czytałem jest to lek przeciwbólowy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię, aż tak boli, to spróbuj doraźnie posmarować sobie to miejsce kremem znieczulającym swiss medical z dużą zawartością lidokainy, która odpowiada za pozbywanie się bólu. A najtaniej i najszybciej jest dostępny na stronie naporost.pl ja tam kupiłem i polecam. A kremem wystarczy, że się posmarujesz i będzie po bólu na jakiś czas. Jednak jeśli mimo to się obawiasz, że nie dasz rady to idź do lekarza, chociaż po tym kremie powinno CI ustąpić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×