Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Proszę o radę.odesłana ze szpitala z torbielą


Gość ania 26

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na lewym jajniku ok.6 cm. Torbiel . Jestem po diagnozowaniu przez 10 ginekologów. Miałam termin w szpitalu juz bylam przygotowana na zabieg psychicznie. A lekarz właściwie dwóch jednocześnie stwierdziło ze z racji mojego młodego wieku mam 26 lat i faktu nie posiadania jeszcze potomstwa ..powinnam najpierw zajść w ciążę w ciągu pół roku bo po operacji mam obniżone szanse bo oni chcąc nie chcąc muszą przypalić laserowo jajnik..,nie dając gwarancji ze nie będą musieli usunąć jajnika a nawet jajowodu. Miałam sama podjąć decyzję więc wstrzymałam się od zabiegu pełna wątpliwości i nie znając odpowiedzi pytam tutaj. Bo najbardziej nurtuje mnie pytanie czy bezpiecznie jest chodzić z taka torbielą która sobie rośnie wg.nich male szanse na pęknięcie badz skręcenie! ? Jeżeli wg.zajde w ciążę to przeciez torbiel będzie uciskal ?! I co w trakcie ciąży narażając dziecko jak juz nie wytrzymam z bolu mam się poddać zabiegowi nie lepiej wcześniej się pozbyć??? Mam mętlik w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że to jest torbiel endometrialna. Co drugi miesiąc przed okresem mam takie boleści ze wije się z bólu..:( w tym miesiącu jest 20 dzień cyklu a mnie się dolegliwości nasilają.. A okres mam co 31 dni ,miałam co 28/29 ale po proverze którą miałam zażywać 2 tyg.tak mi się przesunęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz ja się bawie z torbielami od 13 roku zycia az do teraz majac 26 lat *] Obecnie mój torbiel na lewym jajniku wynosi 10 centymetrow , pojawia się podczas miesiączki a potem znika , czasami podbolewa a czasami zwijam się w klebek przykladajac se mrożonki do jajnika , także urodziłam bliźniaki 3 lata temu , torbiele w tym czasie się po prostu nie pojawialy *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kama za odp. :) mnie zaczęły się problemy od rozpoczęcia współżycia. Czyli 5 lat temu bolesne miesiączki , za jakiś czas torbiel na prawym jajniku{która zniknęła} aż do teraz , choć ja czułam że coś mi na lewym rośnie, że coś tam jest ! ale 5 lat nie odwiedzałam ginekologa., aż do teraz. Konsultowałam ta torbiel z wieloma ginekologami , specjalistami ..nawet laparoskopie miałam umówioną i byłam przyjęta na oddział.., z którego się wypisałam bo tak mi *powiedzieli* miałam do wyboru nie usuwać , zajść w ciążę{z którą tez się nasłuchałam może byc albo może wcale nie zaistnieć] i obserwować * lub usunąć ale poinformowali mnie że moja lewa torbiel nie będzie w dobrym stanie ba nawet może dojść do tego ,ze będą musieli usunąć torbiel, jajnik a nawet jajowód..:[ więc co miałam począć wypisałam się na własne żądanie ..a teraz szukam informacji.. najbardziej nurtujące pytanie jakie krąży w mojej głowie co stanie się z moja torbielom jak zajdę w ciążę , już mam ucisk na pęcherz , boli mnie i zgina czasami w dół, a okres co drugi miesiąc a dokładnie dzień przed wygląda tak ,ze zwijam się z bólu wymiotuje, a zarazem jakby to ładnie napisać *oddaje stolec* ! także kolorowo.. a jak do tego dojdzie ciąża , zacznie wszystko cisnąć to nie wyobrażam sobie tego wszystkiego ..:( i jak do cholery z teorii doktorów ma się wchłonąć torbiel , do której co miesiąc wystrzela krew z miesiączki ..????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20lat, 4 tygodnie temu usunięto mi jajowód z powodu torbieli. Szanse na dziecko ? 50% Nie chciałam ryzykować własnym życiem lub zdrowiem. Pamiętaj że torbiel jest sklasyfikowana w medycynie jako D27 czyli nowotwór łagodny. Nie leczony może zamienić się w raka (rak= nowotwór złośliwy). To jest wytwór którego nie powinno tam być. Zanim zdecydowałam się na operację leczyłam się prawie rok.Brałam tabletki hormonalne, witaminki, ziółka, zmieniałam dietę itd itd. Też przerabiałam teksty o tym że w ciąży i po ciąży *wszystko* przejdzie. Byłam u wielu lekarzy z całej Polski i nikt Ci nie powie: proszę poddać się operacji, bo nie mogą tego zrobić. Zdecydowałam się na operację usunięcia lewych przydatków (macica + jajnik) i to z pełnym otwarciem brzucha (cięcie powłok i mięśni -podobne do cesarskiego). Reakcja profesora zwaliła mnie z nóg. Powiedziałam żeby zrobił wszystko to co uważa za stosowne dlatego że jestem tak młoda i chcę być zdrowa. Odpowiedział: zdrowa ? Zdrowa i żywa przede wszystkim. Choć 5 minut wcześniej dał mi wybór. Dopiero po operacji gdy się obudziłam dowiedziałam się że jajnik udało się uratować i wycięto jedynie jajowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×