Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w lewej pachwinie


Gość frisane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 27 lat i czynnie uprawiam sport mianowicie piłkę nożną. Od kilku tygodni odczuwam ból w lewej pachwinie na wysokości przyczepów z kością łonową, stało się to silnym wykopie piłki, po zamachu nogą ból był tak intensywny że promieniował od kolana aż do okolicy lewej strony klatki piersiowej, od tego momentu postanowieniem zrobić sobie przerwę około 2 tygodnie biorąc leki przeciwbólowe diclofenac gsk 100mg robiąc ciepłe okłady i ogólnie oszczędzając kończynę. Po 2 tygodniach wróciłem do treningu rozgrzałem się intensywnie i przegrałem około 30min bez większego bólu jednak z małym dyskomfortem przy dynamicznych ruchach, niestety po meczu jak mięśnie ostygły ból powrócił i otrzymywał się kilka dni po wysiłku, objawiał się w rożny sposób przy kasłaniu przy podciąganiu kolana do klatki piersiowej, jednak najbardziej bolesny był / jest przy ruchu nogi do wewnątrz, niestety teraz nawet podczas siedzenia i probie złączenia kolan odczuwam ból, ciągle biorę leki przeciwzapalne i robię okłady ale nadal nic się nie zmienia, odwiedziłem tez lekarza który wykonał USG wynik przedstawia się następująco: W badaniu sondą lin 12MHz stwierdza się obrzęk przyczepów mięśni przywodzicieli uda lewego do kości łonowej, z zatarciem struktury włókien, bez przerwania ciągłości mięśni, bez obecności krwiaka śródmięśniowego ani w okolicznych tkankach miękkich. W lewej pachwinie uwidoczniono powiększony węzeł chłonny 12,6x6,5mm. Nie stwierdzono przepukliny pachwinowej prawostronnej. Obraz okolicznych tkanek miękkich pachwiny i przyśrodkowej okolicy uda jest prawidłowy. [url=http://ifotos.pl/z/ssxrqhh/][img]http://s10.ifotos.pl/mini/WP2016040_ssxrqhh.jpg[/img][/url] Na wszelki wypadek zrobiłem też rentgen odcinka lędźwiowego bo czasami odczuwam ból w tych okolicach a czytałem gdzieś ze może być połączony z bólem pachwin i okolic. Proszę napisać jak długo trzeba odpoczywać czy potrzebny jest jakiś zabieg przy takiej diagnozie USG, czy jak odczuwam ból mogę wykonywać ćwiczenia kolagenowe, co mogę zastosować żeby przyspieszyć regeneracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×