Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dysplazja kłykci kości udowej


Gość anka269

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem dotyczy zwichnięć rzepki prawej. Rzepke zwichnęłąm 2 razy majac 13 lat, bylo to 12 lat temu, wtedy tylko gips i krotka rehabilitacja. Teraz mając 25 lat, 4 tygodnie po porodzie ( druga ciąza ) zwichnełam znowu rzepke, poprzez niefortunny wykret nogi. Mieszkam w Anglii, postepowanie wygładało tak,że noge na 2 tygodnie miałam w usztywniaczu który mogłam sciagać, dostałam rownież opaskę zabezpieczajacą rzepkę ( Q Brace ). Niestety zbyt długo chodziłam w usztywnieniu i doszlo do zaniku mięśnio czterogłowego. Zrobiono mi rezonans magnetyczny i okazało się,ze mam zbyt płytkie wycięcie w kłykciu kości udowej, do tego mięsien ma przyczep z boku. Jestem 11 tygodni po urazie i wciąż chodze o kulach, a raczej delikatnie stąpam. Pracuję nad odbudową mięśnia,ale fizjoterapie mam tu raz na tydzień. zaproponowano mi rozległa operacje, trochleoplastykę, po któej okres rekonwalestencji to 6 do 12 mcy. Póki co zadecydowali aby dać mi 3 mce ostrych ćwiczeń w domu abym odbudowała wszystkie mięśnie. Mam spory dylemat, gdyż mam 2 malych dzieci, mąż pracuje i nie mogę liczyć na pomoc rodziny. Czy warto robić tę operacje? Zastanwiam się, ponieważ przez 12 lat żyłam normalnie, nie uprawiałam sportów ekstramalnych,ale mogłam normalnie żyć, bez świadomości jaka mam wadę, gdyż w Polsce żaden lekarz nie zalecil Rezonansu. Nie bardzo wiem , co mam robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×