Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Luźne stolce utrata wagi


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od pół roku męczą mnie luźne papkowate stolce, gastroskopia wykazała refluks żółciowy. Przeleczony cipronexem na 5dni ,metronidazolem 10dni i synbiotykiem. W czasie leczenia stolec był normalny, apetyt dopisywał. 3 tygodnie po leczeniu ( ponoć namnozyly się bakterie które powodowały cofanie żółci do żołądka i fermentację) objawy wróciły. Utrata wagi trwa, już 7kg w pół roku i 14w ciągu roku, brak apetytu, osłabienie, bóle głowy i stany podgorączkowe. Mam 34 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refluksu nie leczy się antybiotykami. Chyba, że leczyłeś helikobactera. Jednak wtedy powinny dojść jeszcze leki ipp. Na refluks żółciowy nie ma lekarstwa, jeśli nie ma konkretnej przyczyny mechanicznej. Można brać leki rozkładające żółć i tyle. Ipp wiele nie pomagają. Jednak nie powinno być biegunek i chudnięcia. Radzę pogłębić badania o kolonoskopię i usg brzucha, by się upewnić czy nie ma patologi w jelitach, wątrobie czy trzustce. Jak możesz napisz swój email to napiszę Ci więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę też o jakieś dodatkowe informacje, mam 24 lata i ciąglę męczę się z jelitami. Obecnie od poniedziałku mam wodniste stolce, myślałam, że to jelitówka ale chyba zbyt długo się utrzymuje... Pobolewa mnie czasem po lewej stronie pod żebrem. Lekarze mają to gdzieś zwalając na zespół jelita drażliwego. Byłam już parę kat temu na gastro i kolonoskpi i nic. Teraz mam mieć powtórzoną kolonoskopi3 tylko przez ostatnie atrakcje raczej będzie mi ciężko. Ktoś tež ma/miał taki problem? adres email yagna@onet.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×