Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji przep. pachwinowej


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 16 lutego b.r. przeszedłem operację przepukliny pachwinowej dwustronnej metodą Lichtensteina. Przepukliny były niewielkie, przed operacją pojawiał się ból w lewym jądrze czasem po dźwiganiu, natomiast z prawej strony nie było większych objawów (tam przepuklinę stwierdzono na podstawie USG). Po zabiegu starałem sie bardzo oszczędzać. Wczoraj, czyli po 38 dniach po operacji, niosłem zakupy ze sklepu (potem ważyłem się z nimi, wyszło, że ważą około 3,80 kg). Od tego czasu czuję ból poniżej rany w prawej pachwinie, również podczas pochylania się do przodu w pozycji stojącej, jak i podczas odchylania się do tyłu w pozycji siedzącej. Oczywiście w innych pozycjach też ten ból czuję. Czasami czuję również silny, tępy ból jądra prawego. Czy mogłem sobie zrobić krzywdę jeśli chodzi o efekty operacji z prawej strony? Jak wspomniałem nosiłem siatki z zakupami o wadze poniżej 4 kg a w karcie wypisowej w zaleceniach było by nie przekraczać 5-6 kg. Pozwolę sobie zacytować zalecenia: 1. Ograniczenie wysiłku fizycznego przez co najmniej 4 miesiące (do 6 miesięcy)Zakaz podnoszenia ciężarów (do 5-6 kg) 2. Przeciwbólowo XXXXX 25 mg 3x1 tabl, XXXXXXXXXX 1 g 3x1 tabl 3.Kontrola w poradni chirurgicznej za 7-10 dni 4. Zmiana opatrunków co 1-2 dni (...) Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×