Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracające bóle brzucha i inne dolegliwości


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pierwsze poważne bóle brzucha miałam w listopadzie 2007r (miałam wtedy 16 lat). Trafiłam do szpitala na dwa tygodnia, miałam podwyższone OB, anemie z niedoboru żelaza, i mocne bóle brzucha- prawa dolna strona. Bulą brzucha towarzyszyła biegunka na zmianę z zaparciami. Nie mogłam nic jeść ponieważ ból nasilał się. W szpitalu stwierdzona zapalenie jelita trimalnego. Bóle i objawy powracały około 6-7 razy do roku, za każdy razem kończyło się wizytą u lekarza lub w szpitalu. Często podejrzewano zapalenie wyrostka robaczkowego lecz badania nie potwierdzały tego. w 2013 doszły do tego silne bóle żołądka, wymioty, niechęć do jedzenia (w przeciągu 2 miesięcy schudłam 10 kg). Po gastroskopi stwierdzono- nadżerkowe zapalenie żołądka. Pod koniec 2013, po ostrych napadach bólu brzucha, biegunka wymiotach, anemii, oraz podwyższonym OB, zostałam skierowana na kolonoskopie. Poniżej wynik: Badanie do kątnicy z intubacją jelita cienkiego. Przygotowanie do badanie b. dobre. (BBPS 3+3+3) Fragmenty ok 10 cm jelita cienkiego prawidłowe. Kątnica, ujście wyrostka i zastawka Bauhina prawidłowe. Wstępnica, poprzecznica, zstępnica-miejscami przerośnięte grudki chłonne, o za tym prawidłowe. Wycinki Esica-prawidłowe. Odbytnica-liczne aftowe zmiany na poza tym prawidłowo wyglądającej śluzowce-wycinki kanał odbytnicy-prawidłowe. Wycinki 1-wycinki z rożnych odcinków jelita grubego 2-wycinki z odbytnicy Rozpoznanie- Podejrzenie wrzodziejącego zapalenia jelit Wyniki mikroskopowy: Wycinki normatywnej błony śluzowej jelita grubego z miejscowym pobudzeniem aparatu limfatycznego w lamina proprai. Wniosek: Nie ma wykładników morfologicznych IBD. Przez kolejne dwa lata brałam leki na drażliwe zapalenie jelit, oraz żelazo na anemię. Gdy przychodziłam do lekarz i mówiłam, że leki nie pomagają i dalej mam nasilające się objawy zaproponował -antydepresanty na uspokojenie. Nie zgodziłam się i zmieniłam lekarza. Za tydzień idę do innego gastrologa. Ostatni tydzień wygląda tak, że mam na zmianę biegunkę z zaparciami i wzdęciami. Ból brzucha budzi mnie w nocy, Często jest najsilniejszy po opróżnieniu oraz od razu po jedzeniu. Do tego mam bóle żołądka, niestrawność, wymioty. W dalszym ciągu mam anemię i biorę żelazo. Proszę o pomoc i informację, czy objawy wskazują tylko na drażliwe zapalenie jelit oraz czy są jakieś sposoby na złagodzenie bólu i objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×