Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra - co dalej robić.


Gość diletante

Rekomendowane odpowiedzi

Gość diletante

Witam, początkiem stycznia wylądowałem w szpitalu z kolką nerkową. Początkowo ból objawiał się od lewej strony pachwiny i schodził aż do jąder, gdzie jądra polały najmocniej. W szpitalu przeprowadzono badania (mocz i krew w normie), oraz po dwóch dniach urografie, która wykazała, że wszystko jest już ok - spływ moczu prawidłowy, ból ustał po dwóch dobach, leczenie zakończyło się. W połowie lutego zaczęły mnie pobolewać jądra (na zasadzie dyskomfortu), jednak gdy badając sobie jądra wyczułem coś na wzór guzka na prawym jądrze od razu wybrałem się do urologa na usg. Lekarz pojawiający się ból jąder przypisał wcześniejszej kolce, stwierdził, że taki ból może doskwierać mi jeszcze przez jakiś czas, badanie usg nic nie wykazało, nerki bez złogów, moczowody czyste, natomiast na prawym jądrze lekarz wykrył niewielką torbielkę, lecz stwierdził, że nie ma potrzeby ingerencji urologicznej czy chirurgicznej. Od wizyty minęły dwa tygodnie, jądra pobolewają mnie nadal, dyskomfort najczęściej odczuwam w pozycji siedzącej oraz podczas uprawiania sportów (mam nadwagę, niedawno zacząłem biegać, choć wcześniej, nim przytyłem biegałem dużo, i takiego problemu nie było). Od ostatniego tygodnia zauważyłem dodatkowo spadek ochoty na seks. Narastają we mnie wątpliwości czy na pewno wszystko jest ok, pytanie - co robić dalej? Czy może niepotrzebnie się denerwuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×