Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z blizną od maści


Gość Daria78

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na nodze bliznę o długości 10 cm i szerokości w najszerszym punkcie 0,5 cm. Jest to blizna cięta i ma 4 lata. Postanowiłam w końcu, że coś z nią zrobię, bo była blada i wypukła, bardzo się odznaczała. Przez miesiąc używałam maści Contractubex, na początku swędziało, ale szybko przeszło. Jednak efektów nie widziałam, dlatego pomyślałam, że nieco przyśpieszę proces gojenia się blizny. Kupiłam maść Cepan, gazik i bandaż. Rano i po południu smaruję bliznę Contractubexem + masaż, a na noc zakładam okład z Cepanu, nakładam na bliznę grubą warstwę maści, przykrywam to gazikiem i owijam bandażem. Jednak już następnego dnia rano gdy odwinęłam bandaż, blizna była czerwona, a była blada. Pomyślałam, że może to normalne i mi przejdzie. Jednak blizna cały czas była czerwona, mimo to zrobiłam okład z Cepanu, nie chciałam przerywać walki z blizną, chce się jej pozbyć. I tak kolejnego dnia kolor blizny się nie zmienił - wciąż czerwony, jednak doszło swędzenie. Dzisiaj gdy nałożyłam Cepan na moją czerwoną bliznę, to zaczęła mnie blizna piec, jednak i tak owinęłam ją bandażem, ale wciąż piecze. Czy to normalne? Nie chcę odstawiać tych maści, na nic innego mnie nie stać, a podobnież te dwie maści są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×