Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przebieg procesu zapalnego jądra


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek obudziłem się z bólem jądra, było powiększone, tego samego dnia poszedłem do urologa, który zrobił USG okazało się że mam zapalenie jądra, przepisał mi Doxycyline 100mg, Biseptol, Altacet w żelu i czopki Diclofenac GSK. Niestety do czwartku nie było żadnej poprawy, jądro jak by jeszcze bardziej urosło, dostałem gorączki i kataru, więc poszedłem raz jeszcze do tego samego urologa, lekarz po kolejnym USG potwierdził, że jest gorzej i przepisał dodatkowo Augmentin 625 i Altacet w tabletkach do okładów, mijają kolejne 2 dni, leże cały czas, robię okłady, nie mam już gorączki, bólu nie ma, katar też słabszy, ale cały czas jądro jest duże i twarde, jak leże na boku to robią się odkształcenia np. robią się wcięcia, lub jądro robi się płaskie, tak naprawdę nie wiem czy to jądro czy to moszna ma taki duży obrzęk? Od góry mam takie uczucie jakby moszna była przyklejona do jądra. A dzisiaj (sobota) swędzi mnie jeszcze moszna. Sam już nie wiem co mam robić, w czwartek jestem umówiony z lekarzem, ale czasami mam wątpliwości co do jego umiejętności, ale to przecież najlepszy fachowiec w Gliwicach, któremu co wizyty płacę 100-150 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jeśli gorączka ustąpiła i ból też znaczy to, że stan zapalny powoli ustępuje. Czasami świąd oznacza także proces gojenia się. Obrzęk jądra jeszcze niestety może się utrzymywać (nawet przez najbliższe 1-2 tygodni). Spokojnie należy teraz czekać na powolne wchłanianie się stanu obrzękowego jądra i oczywiście należy udać się na kontrolne badanie do urologa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzisiaj byłem na kontroli u urologa, lekarz stwierdził że jest *trochę* lepiej, kazał brać Biseptol przez tydzień, i znowu przyjść, a jak obrzęk się nie zmniejszy to zrobi by *specjalne badanie krwi* tylko nie wiem co miał na myśli mówiąc *specjalne* bo tak jak by coś ukrywał i nie chciał mi powiedzieć. Może ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie identyczne objawy...od wtorku bralem CIPRONEX ale bez rezultatu, USG potwierdziło zapalenie jadra, ale tez nie wykluczylo innych chorób....w czwartek inny lekarz stwierdził że to śmiech na sali brać tak słaby antybiotyk w takim stanie i zapisał mi AUGMENTIN oraz inne leki wspomagajace...mam nadzieję że pomoże....mam pytanie... Mój problem zaczął się w poniedziałek...do tego czasu przy skręcie jądra napewno wystąpiłaby martwica...jak bym ją rozpoznał?? jak objawia się martwica?? bo być może leczę już martwe jądro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×