Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po operacji hemoroidów i szczeliny odbytu


Gość Barbarella

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbarella

Po badaniu lekarz stwierdził, że mój mąż ma szczelinę odbytu. Dnia 25 lutego miał mieć nacinaną tę szczeline, jednak w czasie zabiegu okazało się, że ma również dwa żylaki odbytu. Lekarz podczas operacji wyciął żylaki i naciął szczelinę. Jutro minie dwa tygodnie od zabiegu. Mąż ma okropne bóle w pooperacyjnym miejscu. Nie występują one codziennie. Raz czuje się lepiej, raz beznadziejnie. Często ma parcie na mocz i cierpną mu nogi. Bardzo proszę o odpowiedź, jak długo może odczuwać takie silne bóle, jak długo może zażywać środki przeciwbólowe, czy parcie na mocz i cierpnięcie nóg, to rzecz normalna po takiej operacji. Proszę o radę co dalej robić i jak długo może trwać dojście do pełnej formy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Rekonwalescencja po takim zabiegu bywa długa. Czasami 4-8 tygodni. Powoli dolegliwości powinny ustępować. Na pewno trzeba ciągle być pod kontrolą chirurgiczną. Leki przeciwbólowe można zażywać długo, powoli wycofując się z nich w miarę poprawy i ustępowania dolegliwości. Parcie na mocz oraz cierpnące nogi to raczej dolegliwości niezależne od żylaków i szczeliny odbytu. Najlepiej z tym problemem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, być może będą potrzebne dodatkowe badania (np. badanie ogólne moczu lub RTG odcinak lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa). O tym zadecyduje lekarz po badaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PRAWDA O ZYLAKACH ODBYTU

myli sie Pan Panie Stappler parcie na mocz ma duzo wspolnego ze stanem zapalnym wlasnie splotu zyl odbytu. Przezylem to na wlasnej skorze. Moge tylko polecic masc z lidokaina i czopki na hemoroidy i stany zapalne pooperacyjne oraz NIGDY NIE GODZIC SIE NA CHIRURGIE USUWANIA ZYLAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSZYSTKO TYLKO NIE CIECIE SKALPELEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ja jestem juz 7 dni po operacji hemoroidów i szczeliny odbytu i nadal boli i to bardzo.biore tabletki i krople przeciwbolowe i mam mascie i robie 4 do 5 razy posiadowki ,mimo tego boli ja juz niemam sily i chodze na kontrole.co mam zrobic .. ale od 3dni wyszlo mi taka mala kolka i lakarz mowi ze to opuchlizna wyszla ale juz tym lekarzom niewieze. prosze o pompc... dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z opinia żeby nigdy nie poddawać się żadnym zabiegom chirurgicznym w okolicach odbytu.Ja miałem szczelinę odbytu przeszedłem cztery zabiegi i jak bolało tak boli.Więc proponuje nie słuchać niektórych lekarzy bo oni tylko by cięli a teraz rozkładają ręce i nie wiedzą co dalej.Takich to właśnie mamy w Polsce specjalistów aż szkoda gadać.Tylko nie skalpel!Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam operacje usuniecia zylakow w poniedzialek, dostalam antybiotyk diclac i tramadol, oprocz tego syrop do picia na rozluznienie stolca, paracetamol i zel znieczulajacy. wszystko bylo ok we wtrorek, w srode zaczal mnie bolec brzuch i sie zaczelo rozstruj zoladka cala noc i pol dnia masakra jakas teraz to mnie dopiero boli, dzwonilam do szpitala i powiedzieli,zev to prawdopodobnie od diclacu, wzielam stoperan i na troche pomogl dzis znow to samo, a diclacun od srody nie biore...ide dzis do lekarza pierwszego kontaktu po ratunek...dodam,ze jestem w irlandii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchajcie!!!! to ważne ja jestem po operacji hemoroidów. miałam najpierw robiony zabieg gumkowania ich pojedynczo. 3 tyg po zalozeniu jednej gumki dodtałam krwotoku, trafiłam do szpitala, byłam w takim stanie ze podawano mi krew i osocze. zdecydowałam sie na operacje. wycięto mi 3 guzki. początki były okropne. teraz mija 2 miesiace po operacji i jestem z niej zadowolona i szczesliwa ze ich tam nie ma. dobrze przeprowadzona operacja uwalnia od prblrmu hemoroidów. jesli ktos chce uzuskać jakas pomoc zapraszam chetnie odopwiem na pytania i postaram sie pomóc bo wiem ze kazdy to sie z tym boryka to jest to dla niego horrorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie.. jak siedzieć po operacji? Bo niestety podróż autobusem będę musiał odbyć.. a tam brak miejsc stojących. Jeśli ktoś może coś poradzić to będę bardzo wdzięczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,jestem 5ty dzien po operacji hemoroidow.Z mojego krotkiego doswiadczenia moge Ci polecic,abys wzia ze soba miekka poduszke i probowal siedziec raz na jednym raz na drugi poldupku-lagodzi bol i zmniej sza parcie na bolacy odbyt.Po powrocie do domu,staraj sie co troche spacerowac,aby jelita mialy ruch i mogly zaczac pracowac-chociaz boli przyspiesza gojenie.Dzien za dniem bedzie coraz lepiej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratunku jestem tydzień po operacji miałam wycięty jeden żylak chociaż drugi jest mniejszy lecz bardziej bolący.cały czas wycieka mi płyn z krwią .okropny ból po oddaniu stolca.nie wiem już co mam robić pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nadzieja

Przeszłam operację prawie dwa tygodnie temu. Przez pierwszy tydzień brałam bardzo mocne środki przeciwbólowe 3 razy dziennie TRAMADOL 50g. KAPSUŁKI oraz wieczorem 1saszetkeMovicol 13.8G. rozpuszczony w 3/4 szklanki wody na rozrzedzenie stolca.Doraźnie paracetamol. Bardzo ważna jest dieta bogata w błonnik oraz witaminy, jogurty tzw. probiotyki. Proszę najlepiej nie spożywać słodyczy ze względu na możliwość zwiększonego ryzyka na infekcję rany pooperacyjnej. Mam nadzieję że wkrótce poczujesz się lepiej. Jeśli nie masz leków to udaj się jak najszybciej do lekarza. Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałam zabieg 4 marca , była masakra i nadal trwa ,dieta dużo wody nie gazoanej i ból to towarzyszy cały czas , wizyta w w-c to koszmar, jak wrócić do pracy ? jak poruszanie sie po mieszkaniu to jak wyczyn rajdowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu J. płyn i krew to chyba normalne , musi jakoś się oczyszczać tak mi się wydaje , ja stosuje kore dębu i robie okłady, zakupiłam tez srodek odkażający i gojący rany OCTENISEPT, polecam. mnie wypisano ze szpitala bez zadnej recepty nawet na leki przeciż bólowe, sama zaopatrzyłam sie w srodki i syrop na zaparcia . czasem zastanawiam sie czy jeść bo jak pomyśle o oddaniu stolca to .....:) bolało przed zabiegiem po też ale pocieszam sie myslą ze wszystko będzie dobrze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. jestem 1 tydz po operacji metodą MM. I chce wszystkim powiedzieć że jest super. bólu pooperacyjnego nie miałam ŻĄDNEGO. W szpitalu co prawda dawali mi środki przeciwbólowe ale czy potrzebnie to nie wiem bo po prostu nic nie odczuwałam. Po wyjściu ze szpitala do domu pomyślałam sobie- no teraz to sie dopiero zacznie-nastawiłam sie na okropny ból bo przecież juz sie naczytałam różności na ten temat. i tak mijały kolejne doby a bólu jak nie było tak i nie ma nadal! nie biore żadnych środków przeciwbólowych! jedyny ból jaki odczuwam to ten przy oddawaniu stolca , ale nie jest tak źle jak tu większość opisywała! nawet po tym nie musze brać nic przeciwbólowego! Normalnie funkcjonuję! prowadzę dom , opiekuje sie dziećmi! Tak więc głowa do góry!! nie zawsze jest tragicznie!! to tylko sporadyczne przypadki!! panie które leżały ze mną w szpitali na tą sama przypadłość również nie skarżyły sie na jakiekolwiek dolegliwośći no z wyjątkiem tego wypróżnienia ,któe z resztą nie było i dla nich aż taką tragedią! Z mojego punktu widzenia jest super i metodę M M polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podobnie jak Monika,jestem 2tygodnie po tej opracji metodą MM. Fakt pierwszy tydzień był ciężki,nie miałam aż tak silnych przeciwbólowych,byłam na naproksenie,ibuprom. Jednak naproksen ciut lepiej pomagał.Nasiadówki letnie z kory dębu i płukałam też tą herbatą. Dostałam syrop lactulosum,by zaparć nie było. Ale...najważniejsze by pryskać OCTENISEPTEM. I dieta. Teraz 2tyg.już jest ok.i mało co boli a napewno mniej niż jak one tam były. Codzień lepiej naprawdę super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! W maju 2013 poddałem się operacji metodą *Longo* koszt 3300 zł (prywatnie). Bóle pooperacyjne były dosyć mocne, ale po zażyciu środków p/bólowych mogłem jakoś funkcjonować. Bóle z dnia na dzień malały i ostatecznie minęły po około 10 dniach od zabiegu. Niestety po operacji 80% podszytych hemoroidów ponownie wydostała się na zewnątrz. Zareklamowałem zabieg i klinika w ramach reklamacji zaproponowała mi wycięcie chirurgiczne wystających hemoroidów. Jestem już 5 dni po operacji wycięcia hemoroidów. Gdybym wiedział, jak jakie będą skutki NIGDY BYM SIĘ NIE PODDAŁ TEJ OPERACJI. Po powrocie do domu mój prawdziwy koszmar cierpienia dopiero się rozpoczął!!! Ból po operacji logo to *pikuś* w porównaniu do obecnego, leki p/bólowe nie pomagają&#8230* Noce są bezsenne. Delirium trzęsaki istny obłęd! Jeśli chodzi o oddawanie stolca to można to porównać do obdzierania żywcem ze skóry... 5 dni po i objawy bólowe bez zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opisane przez autora Barbarella objawy drętwienia nóg. Pytanie podstawowe, czy znieczulenie było podpajęczynówkowe? tzn. W kręgosłup? Przyczyna, to naruszenia nerwu po nieumiejętnym nakłuciu w kręgosłup...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik - to ciężko przechodzisz, u mnie - po wycięciu - bólu takiego codziennego nie było wielkiego, jedynie po wypróżnianiu. Po 5 dniach ból dzienny minął kompletnie, jedynie po wypróżnianiu troszkę. Brałem jedną tabletkę typu APAP na noc. Jeśli chodzi o wypróżnianie to dużo pij i odpowiednio się odżywiaj, zaopatrz się w syrop o nazwie Laktulosum. Podstawa to luźny stolec, inaczej jest piekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 2tyg.po wycięciu hemoroidów (guzków krwawniczych) w szpitalu na Solcu w W-wie metodą Milligana-Morgana(najskuteczniejsza). W szpitalu przez pierwsze dni po dostawałem przeciwbólowo ketonal .Początkowo miałem problem z oddawaniem moczu - groziło mi cewnikowanie.Proktolog zalecił zażyć noo-spę(2 tabl.),która zadziałała rewelacyjnie, bo wszystko odpuściło.Obecne problemy to bóle przy oddawaniu stolca ale przy kolejnym coraz mniejsze.Wszystko do zniesienia. B.ważna dieta- nie dopuścić do zaparć (dieta bogato-resztkowa.Oprócz nasiadówek z kory dębu stosuję Proktis -M i naprzemiennie maści: argosulfan i metronidazol.Do siedzenia używam poduszki na odleżyny zotworem(na styropianie).Na razie goi się ok.-więcej teorii n.t. tu: http://www.czytelniamedyczna.pl/4374,gojenie-ran-po-operacjach-w-kanale-odbytu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po operacji hemoroidow minol prawie miesiac i czuje sie rewelacyjnie.rowniez naczytalam sie na forach o opiniach i problemach po operacji .pewnie kazdy przechodzi inaczej .ja dostalam parafine do picia tabletki przeciwbolowe (bralam tydzien)diosmineks i porparazol,plus zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch .po tygodniu kontrola w poradni i koniec problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Odświeżę może temat, jestem 8 dni Po. Mam takie pytanie, mam siedzący tryb pracy (komputer), siedzę bez większych problemów. Ale czy mogę? Czy siedzenie 5 dni w tygodniu po 10 godzin na poduszce nie spowoduje powikłań? na pewno ukrwienie jest inne niż jak się stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem 7 dni po operacji hemoroidów i szczeliny odbytu .Ból był okropny . Kuzyn polecił mi kąpiele w soli bursztynowej.Ból ustąpił. Witam , Jestem 7 dni po operacji hemoroidów i szczeliny odbytu .Ból był okropny . Kuzyn polecił mi kąpiele w soli bursztynowej .Naprawdę działa . Przestało boleć ,mogę siedzieć.Mam jeszcze niewielki wyciek . Stosuję laktulozę , muszę kupić OCTENISEPT. Pozdrawiam rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×