Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badania Fibroskanem i USG a marskość wątroby


Gość Prometeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prometeusz

Witam. Mam 37 lat. Od lat brałem leki antydepresyjne. Przez ostatnie 3 lata także nadużywałem alkohol. Niedawno źle wyszły mi próby wątrobowe, dostałem także obrzęków dolnych kończyn, więc zrobiłem więcej badań wątroby. Próby wątrobowe okazały się przekroczone kilka razy ale zrobiłem także 2 razy USG. Tu lekarze oprócz powiększonej wątroby nic nie znaleźli. Następne badania wykazały że mam WZWC. Potem zrobiłem zadanie Fibroskanem i choć na USG nic nie znaleziono, Fibroskanem dał w skali wynik zwóknienia 4 czyli marskość. Będę chciał leczyć wirusa c ale wiem że marskość można spowolnić a nie zatrzymać. Jakie mogą być rokowania w moim przypadku bo od lekarzy słyszę że Fibroskanem to nie pewnik, że z marskością to jest kwestia indywidualną a ją chce tylko wiedzieć ile lat mogę jeszcze przeżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia z marskością wątroby i z HCV od zdiagnozowania żyje 10 lat. Wirusa ma ok. 30 lat. Niestety jest na ścisłej diecie. Radzę, Ci więc wziąć sobie to do serca i zadbać o siebie. Staraj się aby dostać ten nowy lek jak najszybciej aby tego gnoja się pozbyć a potem regeneracja wątroby, ja też mam wirusa i czekam na lek, jeszcze nie wiem w jakim stanie jest moja wątroba czekam na fibroskan.. Życzę zdrówka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×