Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z kręgosłupem a


Gość mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam nadzieję że w morzu pytań i wiadomości i moja zostanie zauważona....piszę z takim problemem Tydzień temu w pracy dzwignąłem przedmiot na tzw kocim grzbiecie, nie rozgrzany i poczułem bolesność w po lewej stronie na wysokości pasa z lekkim drętwieniem od spodu w nodze lewej promieniującym w stronę stopy . Z uwagi iż zdarzenie miało miejsce w pracy udałem się do szpitala gdzie zrobili mi TK z opisu można wyczytać Guzki schmorla płytek granicznych trzonów kręgowych w odcinku th11-L4 Bulging krazka międzykręgowego L4-L5 z modelowaniem worka oponowego zwężenie otworów międzykręgowych w części dolnej poza tym kręgosłup lędzwiowy bez istotnych zmian w badaniu TK . Nie wykazano cech stenozy kanału kręgowego. Na siłowni nie preferuje treningów zestaw weekendowy klata i biceps ani też nie pcham niebotycznych ciężarów(przy masie 76 kg) uprawiam bardziej trening FBW drążki, poręcze i sztangi . Chciałbym tylko zwereyfikować czy jest jakaś szansa na dalsze bytowanie na siłowni, oczywiście z ostrożnością na kręgosłup( w sumie jak zawsze, ale teraz człowiek jest przewrażliwiony bardziej). Martwe ciągi i rwania wykonuje i wcześniej nie bolał mnie kręgosłup i wcześniej też nie miałem takich historii jak ta w/w opisana w pracy. Co trenować na co zwracać uwagę czy można w/w stan leczyć operacyjnie/farmakologicznie, czy są powody do niepokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×