Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina Pachwinowa


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zakladam ten temat poniewaz wiem ze jest wiele osob ktore zadaja sobie pytanie co i jak przed jak i po operacji przepukliny pachwinowej. Mam przepukline pachwinowa lewostronna ktora wykrylem dobre pare lat temu lecz nie przeszkadzalo mi w niczym dlatego nic z tym nie zrobilem az do niedawna. Postanowailem udac sie do chirurga ktoey stwierdzil ze do przepuklina i skierowal mnie do szpitala operacje mam 21stycznia lecz musze sie zglosic dzien predzej. Boje sie jak kazdy poniewaz nigdy nie mialem zadnej operacji. Bede informowal dalej na biezaca co i jak *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w polowie lutego prawostronna ktora wykrylem 3 miesiace temu i jest spora 8cm i jak stoje to ciagle mam spuchnieta pachwine dopiero jak poloze sie to guz chowa sie samoczynnie.boje sie bo nie mam jeszcze dzieci a przepullina jest spora i czy nie dojdzie do jakiegos urazu.obecnie jestem na l4 gdyz mam bardzo ciezka prace co uniemozliwia mi jej wykonywanie.jak dzwigam to boli jak diabli.chore jest to ze tak dlugie sa terminy,czekam juz miesiac i jeszcze zostal kolejny miesiac. Boje sie tego zastrzyku w kregoslup i lezenia plackiem 8 godzin.za mocno jestem nadpobudliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalo mi 6 dni (sroda 20.01) do pójscia do szpitala staram sie nie myslec *d Rowniez wybralem znieczulenie podpajeczynowkowe mialem do wyboru jeszcze ogolne, lecz stwierdzam, że to nie potrzebne. Rowniez mam duże zgrubienie w pachwinie, ale do pracy chodze normalnie (choc tez pracuje fizycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pracowalem,al w miesiac tak mi sie powiekszylo od tego dzwigania ze jest 3 razy wieksze jak bylo i boli wiec poszedlem na l4.zabieg dopiero 10 lutego a miesiac juz czekam.poszedlem na l4 bo zdrowie wazniejsze a jezeli tak mi sie powiekszyll to strach pomyslec co by jeszcze moglo sie wydarzyc przez ten miesiac co mnie jeszcze czeka.mam adzieje ze ni spapraja mi tego bo chce wrocic szybko na silownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po zabiegu. Sam zabieg bez bolu lecz teraz mocno boli. Wyszedlem ze szpitala na drugi dzien. Mam ogromne problemy z chodzeniem dojscie do toalety to koszmar. Tak mam wszyta siatke. Znieczulenie hmm dostalem po 9 rano a o 17 juz mialem czucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile musiales lezec na plasko zanim kazali ci chodzic po tym znieczuleniu?jak z oddawaniem moczu,czy nie bylo odrazu problemu?bierzesz teraz jakies leki przeciwbolowe czy idzie wytrzymac bez lekow.jak po zabiegu doszedles do domu?badz jak jechales szmochodem nie bolalo podczas siedzenia w aucie?pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem lezec minimum 6 godzin, lecz i tak lezalem troszkę więcej. Po zabiegu założono mi pampersa ponieważ nie miałem czucia dlatego chwile przed zabiegiem najlepiej skorzystać z toalety. Mnie wlasnie zmusilo do pierwszego wstania oddanie moczu jakos nie moglem się przemoc aby wykorzystać pampersa *) Aktualnie nie biore już tabletek ostatnia wzialem wczoraj wieczorem. Do domu worcilem autem jako pasażer oczywiście problem jedynie z wsiadaniem i wysiadaniem sam siedzienie nie takie straszne. Każdy przechodzi to inaczej dlatego nie ma co się bardzo sugerować, teraz jestem 3 dzień po zabiegu, nadal chodzenie sprawia mi ogromna trudności dlatego wstaje tylko gdy musze, lecz to przez szwy. Również ciężko mi jest spac ponieważ nie jestem przyzwyczajony do snu na plecach, a na razie nie ma możliwości inaczej. Sciagniecie szwów za 14 dni Jeśli chcesz wiedzieć cos jeszcze pytaj na pewno odpowiem *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za 2.5 tyg zabieg na przepukline skosną prawostronną.boje sie tego zabiegu zeby cos mi nie spaprali bo w tych szpitalach teraz pełno stazystów k mlodych rezydentów a wiadomo źe oni dopiero się ucza i zawsze ryzhko jest ze cos nie tak zrobią.nic mi nie mowili o siatce a mam ciezką prace fizyczną i trenuje na siłowni .obecnie siede na l4 bo rosnie ta przepuklina szybko.powiedz co trzeba zabrac ze soba do szpitala bo nic mi nie mowiono co i jak aby ze mam rano byc i na czczo.dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duźą miałeś tą przepuklinę?ja miam wielkosci duzego kurzego jajka.Siedze na L4 od 5stycznia a zabieg mam 10 lutego.poszedlem na L4 bo powiekszalo mi sie od dzwigania w przcy z dnia na dzien i bolalo caly czas.musze zapytac czy wszhja mi siatke bo trenuje na silowni i pracuje fizycznie co moze spowodowac nawrot przepukliny.w ten dzien co cie przyjeli miales robiony zabieg czy na nastepny dzien.ja mam byc o 7.30 na czczo ale nic mi nie mowino kiedy zabieg.chyba na nastepny dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przepukline skasna i wieczorami wchodzila mi nawet do moszny a zabieg mialem na drugi dzien po przyjeciu do szpitala. Dzis mija 3 dzien a nadal jest ciezko chodzic, mocno boli, ale co sie dziwic 16 szwow *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 szwow to ladnie pojechali ja pewnie tez bede mial ten problem bo mam duźą bo zanim sie dowiedzialem co to jest i terminy po 2-3 miesiące na glupi zabieg to potem takie sa efekty.mi naszczescie wyszla skosna ale bez wchodzenia do worka mosznowego.ciesz sie ze masz juz za soba ja ciagle czekam i to jest najgorsze w tym wszystkim.najwazniejsze ze ci nic nie uszkodzili i niczym nie zarazili bo dzisiaj to wszystko mozliwe jest.wydaje mi sie ze powinnes probowac jak najwiecej chodzic zeby wszystko dobrze tam sie ulozylo.czytalem ze niektorzy maja ciagly bol jak nerw jakis uszkodza.zreszto ten lekarz co mnie badal to mowi ze zdazaja sie powiklania wiec sie wysrtaszylem,ale co ja moge poradzic co bedzie to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodze ale gdy musze do toalety albo do jedzenia. Staram sie wtedy rozchodzic troche, lecz wlasnie zaczela mi faza szczypania ktora tez jest bardzo bolesna ale czytalem ze szczypanie to oznaka gojenia takze mysle ze jest ok. Trzeba to przetrwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze szczypanie to oznaka podraznienia nerwu,albo wciagniecia nerwu w szew podczas mocowania siatki.czasami ludzie tak maja po zabiegu i dopiero jest problem bo bol czasami trwa miesiacami.u ciebie jeszcze wczesnie jest zeby cos ocenic ale jezeli dobrze sie goi to chyba powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bocki kowalski

Nie b&#249*j sie,ja 28stycznia mialem zabieg na przepukline pachwinowa skosna .I tez sie balem, jak to bedzie,znieczulenia lezenia na plasko znieczulenie mialem w kregoslup.Ja nie lezalem calkiem plasko poprosilem ,o jeden zabek wyzej nawet na bloku operacyjnym mi troche podwyzszyli stul, szyje&#9786*gozej po bo, boli&#128553* ale daja brzecuw bulowe .Ale da sie przezyc glowa do gury.Nie ma co sie martwic na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , miałem 2 operacje na przepukline pachwinową - dwustronna , obie w narkozie , pierwsza wszystko poszło ok , problem tylko z o oddaniem moczu po 6 godzinach od operacji , po znieczuleni lubi wstrzymywac sie mocz , po 6 godzinach sam wstałem i udałem sie do toalety , na drugi dzień do domu , podczas zabiegu przeciety został jakis nerw i pewny obszar poza blizną był bez czucia , po upływie 1.5 miesiąca wszystko wróciło do normy . po miesiącu od zabiegu bóle mało intensywne , chodzenie bez problemu inne czyności również .po 14 dniach od zabiegu prowadzenie samochodu bez większych problemów , drugi zabieg maiłem po 1,5 miesiąca od pierwszego . po operacji zrobił sie krwiak , jestem 5 dzien po zabiegu , jak narazie krwiak sie rozlał po duzej powierzchni łącznie z penisem . jesli chodzi o chodzenie , nie jest zle , najgorzej jest sie podnieś , z kazdym dniem jest coraz lepiej . zabieg w narkozie jest bezbolesny , po zabegu są podawane kroplówki przeciwbolowe , wiec nie boli za bardzo . szwy są sciągane po 14 dniach , najlepiej przez ten okres chodzić w dresach , mało uwierają w ranę , uważac na kaszel i kichanie , bo w pierwszych dniach ból przy tym jest ogromny . nie ma czego sie bać , wszyscy którzy zwlekają z operacją z góry mówię ze nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×