Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja z powodu guzka tarczycy


Gość Inga z Bialej Podlas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Inga z Bialej Podlaskiej obecn

Szanowny Panie Doktorze/Pani Doktor Od 5 lat mam guzek tarczycy, obecnie 35 mm na 24 mm w prawym placie. 2 ostatnie biopsje ( z czego 1 w Irlandii - 3 uklucia)daja inconclusive results.Badanie BAC przeprowadzone w Irlandii stwierdza: Poorly to moderately cellular specimen containing follicular epithelial group, acute and chronic inflammatory cells and scattered histocytes. Abundant background acellular material is present. The apperances are of follicular lesion but it is different to distinguish between colloid nodule and follicular neoplasm on this material. Na tej podstawie lekarze chca przeprowadzic operacje prowadzaca do wyciecia prawego plata tarczycy. Pisze poniewaz nie wiem czy powinnam sie na taka operacje zgodzic. Jest to dla mnie niejasne dlaczego chca usunac caly plat ktorego objetosc to 24 ml i pozostawic lewy o objetosci 8 ml, czyli w skrocie pozostawic mnie z 1/4 tarczycy. Hormony tarczycy obecnie sa w normie. Boje sie ze z 1/4 plata bede na suplemencie lekow do konca zycia. Moje pytanie brzmi czy inconclusive results sa wskazaniem do wyciecia calego plata ? Czy taka praktyke przeprowadza sie w Polsce rowniez ? i CZY JEST MOZLIWE WYCIECIE TYLKO GUZKA I OBSZARU WOKOL NIEGO pozostawiajac mnie np z polowa prawego plata ? Poza tym czy moglby mi Pan/Pani podac osrodek w Polsce ktory ma praktyke w tego typu operacjach ? Bede wdzieczna za odpowiedz Inga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×