Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nie gojąca się rana pooperacyjna usunięcia pęcherzyka metodą klasyczną


Gość andrzej K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej K

W dniu 16 stycznia, w trybie normalnym, dokonano próby laparoskopowego usuniecia pęcherzyka żółciowego, nastepnie dokonano tego w sposób klasyczny. Po kilku dniach wypisano mnie z oddziału z zaleceniem zmian opatrunków w rejonowej przychodni u chirurga. Od samego poczatku małem niewielkie wycieki z jednego miejsca *To nic wszystko bedzie dobrze* Zmiana opatrunków była w systemie: pon-śr-piątek. Po trzech tyg. powstały już dwa miejsca, z których sie sączyło *proszę sie uzbroić w cierpliwość*. Po pięciu tygodniach pojawiła sie gorączka 4 dni po 38,5 *to nie ma związku* Kilka dni temu postała *jama*, wejdzie paczka zapałek -- cały czas: woda utleniona i kwas -słyszałem takie polecenia. Juz po zmianie lekarza postał rumień pod dobrze zagojoną blizną i jestem 2-gi dzień na antybiotyku DALACIN. Jakas pielęgniarka powiedziała, że mój organizm nie toleruje szwów wew. Czy ja mam to stwierdzić? Czuję sie w stanie zagrożenia życia - do sepsy tylko krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Myślę, że wnioski wysuwane przez Pana są zbyt posunięte. Posocznica to bardzo ciężkie schorzenie, które występuje praktycznie tylko w szczególnych warunkach związanych ze znacznie osłabionym organizmem i bardzo silnym patogenem. Na razie trzeba skończyć antybiotykoterapię i dopiero wtedy zastanowić się nad dalszym postępowaniem. W nietolerancję szwów wewnętrznych raczej wątpię, są to przypadku praktycznie jednostkowe, kazuistyczne. Zapewne doszło do zakażenia rany w czasie usuwania zapalnie zmienionego pęcherzyka żółciowego (typowy stan). Zakażenie nie zareagowało na miejscowe leczenie dlatego wprowadzono teraz antybiotykoterapię. Po zakończeniu leczenia będzie można dopiero cokolwiek więcej napisać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiemżemam

Zrobiła się przetoka , otwieraja sie kolejne *dziurki* w bliżnie , zakażona tkanka nie zrasta się ,Powinna zostać przeprowadzona rewizja rany pooperacyjnej w znieczuleniu ogólnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×