Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem ze stulejką.


Gość heavenhell

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heavenhell

Witam. Mam na imię Mateusz i mam 16 lat. Przechodząc od razu do problemu opowiem zwięźle swój problem. Mam stulejkę częściową. Niestety zaniedbałem ten element higieny intymnej, czego konsekwencją jest to schorzenie. Próbowałem z tym walczyć na różne, niekonwencjonalne sposoby. Wyniki były całkiem pozytywne (bo początkowo, w ogóle nie mogłem ściągnąć napletka, dopiero potem udało mi się, tak ok. za połowę żołędzia), ale nie na tyle by całkowicie pozbyć się problemu. Obecnie mi to nie przeszkadza, ale wiem że w przyszłości może być kłopot, a tu jest dla mnie drażliwy temat. Wyczytałem, że najskuteczniejszym sposobem na wyleczenie stulejki jest zabieg obrzezania. Nie miałbym problemu poddaniu się takiemu zabiegowi, wiedząc że wyzwoliłoby mnie to od tego problematycznego problemu. Jednak mam dwie poważne wątpliwości, które skutecznie odciągają mnie od podjęcia tej decyzji. A są to: 1.) Już teraz zauważyłem, że jak ściągnę napletek i próbuję dotknąć żołędzia, to jest on w dotyku bardzo nieprzyjemny. Sprawia mi wręcz ból. Trochę lepiej jest pod wodą, ale *na sucho* jest to niemal nie do wytrzymania. I w związku z tą sytuacją, boję się, że po obrzezaniu żołądź będzie mnie bolał cały czas. Nie wiem czy muszę się przyzwyczaić, ale wydaje mi się, że to absolutnie nie ma prawa, żeby tak to wyglądało. 2.) Druga moja wątpliwość, jest dosyć osobliwa. I z góry przepraszam jeżeli to pytanie jest nie na miejscu, ale czy przy obrzezanym penisie jest możliwa normalna masturbacja? Dziękuję z góry wszystkim za pomoc. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×