Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzona łąkątka.


Gość Madziaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest tu może ktoś kto umie odczytać wynik USG kolana ? Miałam robione to badanie ale lekarz który je wykonywal niestety nie powiedział co jest z nogą, powiedział tylko że być może jest łąkotka do operacji. Mógłby ktoś określić czy faktycznie będzie ta operacja ? Opis wyniku USG : W schyłku nadrzepkowym płyn w nieznacznie zwiększonej ilości. Błona maziowa nieznacznie przerośnięta z wytworzeniem fałdów. Wiązadło rzepki, Troczki bez zmian. Klepka przedrzepkowa i kaletki podrzepkowe bez wysięku. Ciało Hoffy nieznacznie obrzęknięte. Rzepka bez lateralizacji. Szpary stawowe szerokie. Więzadła poboczne : MCL - pogrubienie, rozluźnienie w czasie testu odwiedzeniowego - wydolne LCL wydolne ACL - rozluźnienie wczasie testu szufladkowego. Ścięgna mięśni gęsiej stopki pogrubiałe, obrzęk otaczającej tkanki podskórbnej. Łąkotka przyśrodkowa echostruktura niejednorodna, zawiera pęknięcia w obrębie trzonu. Otaczający wysięk. Łąkotka boczna zawiera zmiany przeciążeniowe. Powierzchnia stawowa w miejscu dostępnym badaniu równa, gładka , bez ubytków. Dół podkolanowy bez torbieli. Aa. Lekarz tylko jeszcze wspomniał że mam wyciek z łąkorki, ale nie ma tego na opisie. I dodam że od urazu miną już ponad miesiąc a ból nie ustępuje i niestety nie moge zbyt chodzić na tej nodze.. Czy jest ktoś kto może mi pomóc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×