Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to przepuklina kresy białej i czy można ją operować z siatką?


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszłam juz dwa zabiegi badz operacje przepukliny nie wiem jak to fachowo nazwac, obydwie były pępkowe, 1- przez zle zawiązana pępowine w wieku około 10 lat, 2- w 2003 roku okolo 1 cm nad pępkiem , oprócz tego w 2001 roku przeszłam operacje plastyki moczowodow, 2006 roku urodzilam dziecko i zaczelam odczuwac dolegliwosci w okolicy pepka, a także zdarzyło mi się, że na srodku klatki piersiowej nagle cos mi wyszlo, tzn, zapewne jakis narząd, zrobilo sie uwypuklenie na okolo 5 cm, bolalo ale zniklo po chwili, udalam sie do chirurga, ktory stwierdził, ze widac nad pepkiem rozwarstwienie sie mieśnia oraz rozejście kresy białej na około 1 do 1.5 cm. i, ze on uwaza, że jezeli mi to nie przeszkadza to, zebym poczekala z zabiegiem. Mineło 2.5 roku i teraz nad pepkiem mam bardzo tkliwe miejsce z wybrzuszeniem, a srednio dwa raz-dwa razy w tygodniu miedzy zebrami wyskakuje mi jakis narząd, bardzo bolesne to jest, po chwili wraca do normy, ale boje sie cokolwiek zrobic schylic podnieść, bo wtedy to wychodzi, mam pytanie czy moge miec szanse na przeprowadzenie zabiegu z siatka? Nie chce iść po raz 4 na zabieg i miec świadomość, ze za kilka lat znowu wyjdzie mi przepuklina, bo takie byloby prawdopodobienstwo po klasycznym zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Decyzję co do metody operacji podejmuje chirurg najczęściej już w czasie samego zabiegu. Jeśli przepuklina brzuszna lub rozstęp mięśni prostych brzucha jest operowany pierwszy najczęściej zabieg wykonuje się bez siatki. Jednak przed zabiegiem można jeszcze na ten temat porozmawiać z chirurgiem, który Panią będzie operował. On wszystko wytłumaczy jakie ma plany względem Pani zabiegu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry mam pytanie miałem plastykę przepukliny kresy białej z uzyciem sitki prolenowej i czy ta siatka jest wytszymala i czy po kilku latach spowrotem mi to wruci proszę o odpowiedz na adres mejlowy magda130683@wp.pl z góry dziekuje za udzielenie informacj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×