Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zawroty głowy,


Gość karol.karol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol.karol

Cześć Mam lat 29 wykonuje pracę biurową, zawsze byłem osobą czynnie uprawiającą sport przynajmniej od 14 lat, wydaje mi się że posiadam w miarę dobrą kondycję, dość sporo biegam, ostatnio miałem przerwę od lutego ale od września powoli wracałem do uprawiania sportu, tj. najpierw bieganie około 8-10 km. Powiedzmy średnio 3x w tygodniu. Na przestrzeni ostatniego miesiąca zacząłem trenować więcej, tj. jakaś lekka gimnastyka małymi ciężarami na siłowni głównie na maszynach pod okiem instruktora, ćwiczenia ogólno gimnastyczne, zacząłem też korzystać z sauny (tzn. korzystam ciągle ale w przeszłości rzadziej). Niestety ostatnio udało mi się trochę przedobrzyć z sauną. -treningi po pracy, wyżywienie słabe wystarczające tj obfite śniadanie 6.30, po pracy przed treningiem kanapka + ewentualnie słodka buła, baton, i dość obfita kolacja po. -pije sporadycznie w małych ilościach, nie pale, -podejrzewam że mam zwyrodnienie odcinka szyjnego kręgosłupa, tzn przed gimnastyką kręgi szyjne mi chrupały, i czułem pod palcami jak delikatnie przeskakują, zacząłem wykonywać ćwiczenia również na plecy, tzn np. podnoszenie tułowia w leżeniu, motylki. To co mnie zaniepokoiło to to ze w pracy dostałem dziwnych zawrotów głowy, pobladłem, suchość w ustach, chrypa stan ten trwał kilka minut (niedotlenienie mózgu?), ogólnie czułem się zupełnie dobrze, poza słabo przespaną nocą, wręcz nienormalnie dobrze zwykle jestem ospały co gdzieś po 11 mija. Gdy przeszedłem się i rozruszałem stan ten minął lecz mimo wszystko odrazu udałem się do lekarza, babeczka osłuchała mnie zmierzyła ciśnienie (130/80), po czym dokładnie ją przepytałem czy nie są to objawy arytmii, lub wad zastawek. Trafiłem na lekarza chorób płuc cóż trochę kobietę pomęczyłem przedłużającym się wywiadem, oraz dopytałem szczegółów. Stwierdziła ze nie słychać nic w sercu. Moje pytanie brzmi czy w.w sytuacja może mieć miejsce przez ucisk kręgów szyjnych na kręgosłup, dodam że nie odczuwam bólu w odcinku szyjnym, lecz jednak czasami w korelacji z tymi dolegliwościami pojawiało się mrowienie w okolicach policzka. Czy może moje objawy pasują do jakiegoś typowego przypadku? Oczywiście pójdę się zbadać, ale wszelkie porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×