Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polip zatoki klinowej


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od dłuższego czasu pojawi mi się częste piszczenie w uszach,więc postanowiłem wykonać min.badanie TK Głowy.Wynik jest następujący-przestrzenie płynowe przymózgowe nie poszerzone,gęstość tkankowa substancji białej i szarej prawidłowa,obszarów nieprawidłowego gromadzenia środka cieniującego nie stwierdza się,układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony,nieprzemieszczony,niesymetryczny. Struktury tylnojamowe bez widocznej patologii.Komora 4 szerokość prawidłowej położona w linii pośrodkowej.Struktury kostne prawidłowe.W zatoce klinowej po stronie prawej widoczna okrągła struktura tkaninowa o śr.9mm o wyglądzie polipa. Wnioski:niewielka asymetria układu komorowego nadnamiotoego.Poza tym obraz struktur OUN w granicach normy.Polip zatoki klinowej. Czy jest to coś poważnego i konieczny jest zabieg?i czy również znalazła się przyczyna piszczenia w uszach.Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Od dłuższego czasu również mam zachwiania równowagi , szumy , piski i dziwne ćwierkania w uszach . Miewam też częste bóle głowy . Laryngolog stwierdził przewlekłe wysiękowe zapalenie uszu środkowych . TK głowy wykazało obecność płynu w jamach bębenkowych i wyrostkach sutkowatych . MR głowy z ostatnich dni wykazało również płyn w jamach bębenkowych ale i polip/płyn w zachyłku bocznym prawym zatoki klinowej . Co to oznacza i na czym polega leczenie tego wszystkiego ? Błędniki nie były jeszcze badane . Czeka mnie operacja ? Boję się , proszę o poradę . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×