Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

09/11/2015 Miałem zabieg obrzezania


Gość andrzej25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule miałem wykonany zabieg obrzezania. Dziś jest pierwszy dzień po zabiegu zmieniałem już dwa razy opatrunek po oddawaniu moczu. Pierwszy raz rano to był przyklejony to penisa pomału odkleiłem i pojawiła się krew, drugi raz po południu również po oddaniu moczu i nie był aż tak przyklejony. Penis jest opuchnięty ze szwów nie widać boje się je odsłonić i nie wiem czy je odsłaniać aby tam odkazić np. Riwanolem i popsikać preparatem w sprayu. Także nie odsłoniłem tylko po opuchniętym przemyłem rywanolem i tam gdzie krew przemyłem i popsikałem tym preparatem. Czy dobrze robię czy powinienem jednak odsłaniać te szwy? I na nie stosować te preparaty. Zabradzo nie wiem co robić bo lekarz który mi to wykonał za bardzo nie miał jiz dla mnie czasu bo rzekomo byl na sorcie. Także co ile czasu zmieniać opatrunek i jak to robić, dwa co zrobić aby nie było zwodów nocnych które bardzo bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, Ja byłem obrzezany 2 ryg temu. Wzwodów nie unikniesz. Jedyne co może je złagodzić to picie przed snem melisy z dwóch saszetek(mocnej).Mnie lekarz dał maść, dzieki której opatrunki sie nie przyklejały. Podczas zabiegu ani po nie bolało zupełnie nic. Czułem tylko ze cos było robione ale bólem tego nazwać nie można. Co do opatrunków to po każdym oddaniu moczu kazał smarować tą maścią i zakładać nowy. Po 3 dniach prysznic a po tygodniu dwa razy dziennie maczać w mocnym naparze z rumianku po około 10 min. Szwy powinny wypaść po ok miesiącu. Jak masz pytania to pisz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpadłem na pomyśl ze zanim zdejmę gaze to włożę penisa do naczynia z riwanolem i lepiej jest czekam aż na mięknie i odejdzie. Najbardziej przy wędzidle mi przywiera. Gorna część jest jeszcze opuchnięta. Ale z dania na dzień jest mniejsza. Właśnie szukałem informacji kiedy mogę się wykąpać pod prysznicem i jak dlugo nosić opatrunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i mi lekarz kazał tylko psikać oxycortem dwa razy dziennie. Ja wyczytałem że ten spray nie jest na narządy płciowe. Ale stosuję się do zaleceń. Dodatkowo ten rywanol po każdym sikaniu przemywam również szwy które rzekomo mają wypadać po 6 dniach. Wg mnie to za wcześnie ale tak doktor mówił. Martwi mnie tylko zmienny kolor żołędzia tzn ta część najbliżej końca żołędzia a dzie zaczynają się szwy. To taki ciemny kolor wpadający w szarość czy czerń no i to ze cewka moczowa mnie swędzi np ja stoi mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×