Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogromny problem z bólem kręgosłupa i klatki piersiowej


Gość Ax93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o pomoc gdyż mam problem z nieustannym bólem kręgosłupa i klatki piersiowej. Ból pierwszy raz pojawił się ok. w marcu z takim natężeniem, że nie byłem w stanie wstać z łóżka przez 3 godziny po czym przyjechało pogotowie i zdiagnozowało że może to być neuralgia międzyżebrowa. Ból przeszedł po paru dniach, lecz wrócił w lipcu i po podobnej sytuacji gdzie utrzymywał się kilka dni podczas ćwiczeń siłowych ( rozpiętki w pochyleniu ) poczułem że coś mi przeskoczyło w kręgosłupie. Bolało mocno ale też sprawiało problem ze swobodnym poruszaniem. Od lekarza dostałem listę leków na rozkurczenie mięśni, przeciwzapalnych, potas z magnezem i na bóle kręgosłupa które brałem przez 2 tyg i mimo że czułem lekką poprawę ból wrócił nagle z dnia na dzień taki sam bardzo duży. Od 4 miesięcy już chodzę do 2 fizjoterapeutów, osteopaty i ortopedy którzy na razie nie byli mi w stanie pomóc. Ból utrzymuje się bez przerwy. Codziennie czuję go z różnym natężeniem przy większości ruchów. Pomimo próby manipulacji kręgosłupem wykonywania mnóstwa ćwiczeń rozciągających klatkę nie ma zupełnie żadnych zmian. Od 3 lat trenuje na siłowni, czasem bardzo dużo i to też jest jedna z możliwości tego że tak się dzieje ale czy na pewno. Na zdjęciu rtg kręgosłupa piersiowego fizjoterapeuta stwierdził dużą kifozę, zaś osteopata stwierdził że może być to prawdopodobnie choroba scheuermanna. Nie ćwiczę już zupełnie nic prywatnie jak i na zajęciach sportowych od 4 miesięcy a czasem ból jest ogromny. Najczęsciej ból w kręgosłupie odczuwam od nawet drobnych czynności, bardzo szybko się męczy i czuje dyskomfort i ociążałość, zaś ból klatki jest nagły i bardzo silny za mostkiem w górnej części klatki. Przy większości ruchów barkami w tył czy unoszenia rąk w górę z lekkim przeprostem w klatce odczuwam dosłownie chrupanie. Podczas ćwiczeń rozciągających i manipulacyjnych kręgosłupa i klatki piersiowej często mi strzelają te kręgi z tyłu jak i w klatce, lecz przynosi to niewielką ulgę. Naprawdę nie mam pojęcia co robić i na razie nikt nie jest w stanie mi konkretnie pomóc. W rodzinie na choroby reumatologiczne nikt nie choruje, jedynie związane z sercem. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×