Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Burczenie w jelitach, gazy, wzdęcia, świąd odbytu, kropki krwi na papierze


Gość ZERG123

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wiek to 21 lat. Od miesiąca borykam się z niesamowicie uciążliwymi problemami brzucha i jelit. Przez ostatnie 2 tygodnie nasiliły się one do tego stopnia, że trudno jest wytrzymać. Dokładniej chodzi o: - Burczenie, stukanie i przelewanie się w jelitach (szczególnie po posiłkach). - Wzdęcia i gazy, które potrafią trwać nawet kilka godzin - Świąd odbytu i uczucie parcia na odbyt - Czasami pojawiają się kropki jasnoczerwonej krwi na papierze toaletowym po podcieraniu się - NIE MAM biegunek, ani zaparć. W stolcu nie widać śladów krwi. Po załatwieniu się z samego rana te problemy z burczeniem i wzdęciami znikają, ale pojawiają się na nowo po 4-5 godzinach od śniadania. Tak, jakbym miał jakiś problem z jelitami. Kolejną ciekawostką jest to, że burczenie jelit, wzdęcia i gazy nigdy nie występują, kiedy stoję, bądź chodzę. Wszystko zaczyna się dopiero po tym, jak gdzieś usiądę, albo się położę (zwłaszcza na lewym boku, albo na wznak) Wiem, że niektóre z objawów sugerują hemoroidy, ale to chyba nie wyjaśnia tych wzdęć, gazów i burczenia i stukania w jelitach. Byłem już 2 razy u lekarza internisty, jednak przepisywane przez niego leki (Neosine, Ibuprom, Anesteolc 40mg, Espumisan) nie przyniosły żadnych efektów. Dlatego proszę o jakieś porady, do jakiego lekarza mam się udać, żeby zostało to odpowiednio zdiagnozowane i wyleczone. I ewentualne podpowiedzi, co mi w ogóle dolega. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×