Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z bladymi stolcami.


Gość Patryk 37 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patryk 37 lat

Witam mam nadzieje ze ktos moze mi pomoze co robic dalej z moim problemem.Otóż od około 5-6 lat miewam delikatny bol w okolicach watroby,woreczka zôłciowego i co najważniejsze moje stolce sa koloru jasno brazowego,zółtego a czasami szarego.Otóż po przeczytaniu paru watków ze sprawa moze byc bardzo poważna postanowiłem zrobic wszystkie badania i pierwsze badanie w 2014 roku: -pełna morfologia(ksiażkowa z wszystkimi wynikami w normach+ob,crp idealne) -prôby watrobowe pełne(wszystkie w normie oprócz bilirubiny 3,02mg!!!!!!!!!) -usg jamy brzusznej(cała jama bez zmian) Otóż ze problem nadal istnieje powtórzyłem wszystkie badania we wrzesniu 2015 i: -morfologia pełna(cała w normie plus ob,crp idealne) -próby watrobowe alat 65 podwyzszone norma 0-45 aspat 25 norma 0-40 ggtp 54 norma 0-55 alp 52 norma 30-130 amylaza 32 norma 20-80 bilirubina 3,02mg norma 0.2-1,2 mg!!!!!!!!! bilirubina sprezona 0.4mg bilirubina wolna 2.64mg!!!!!!!! ldl 130 podwyższony hdl 35 cholesterol całkowity 198 Usg jamy brzusznej: watroba bez zmian niepowiekszona,bez zmian ogniskowych,pecherzyk zółciowy niepowiekszony bez zmian zapalnych wypełniony do połowy błotem żółciowym.pżw poszerzony do 11mm,trzustka przesłonieta przez gazy niewidoczna,reszta bez zmian. Gastroskopia dwunastnica i zoładek bez zmian. Lekarz powiediał ze poszerzony przewod zołciowy moze wskazywac na jakas przeszkode i nastraszył mnie ze jak mnie nieboli to sprawa moze byc poważna a wiec nieczekajac długo 4 tyg po badaniu usg skierowałem sie prywatnie do szpitala na badania rezonansu i : Rezonans magnetyczny watroby,sledziony bez zmian wszystko w normach bez odchylen. MRCP-Rezonans magnetyczny dróg zółciowych i trzustkowego. Woreczek zółciowy bez złogôw,błotka czy kamieni?????,pżw nieposzerzony w normie bez jakichkolwiek złogów,bez widocznych zwezen i przeszkód?????? Trzustka i przewod trzustkowy w normie bez zmian. Moje pytanie brzmi jak to sie stało ze na usg pokazywało jak pokazywało a Mri/mrcp kompletnie w normie bez zastrzezen,i najwazniejsza rzecz dlaczego nadal mam blade stolce i poziom bilirubiny wolnej nadal jest wysoki?????Moje stolce sa jasne,szare a czasami jasna zółte uformowane ok bez biegunek.Czytałem ze jasne stolce sa od niedostatecznej ilosci zółci ale moje badania drog zółciowych,watroby,trzustki sa ok.Czasami mam przelewania w jelitach i gazy?Prosze o pomoc bo niewiem co jeszcze moge zrobic zeby stolce wrociły do normy.Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×