Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Źle się czuję po zjedzeniu, stolec papkowaty.


Gość Karlos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem od około 3 miesięcy. 3 miesiące temu poszedłem na wizytę do lekarza który mi dał na ból w klatce naproxen, po przyjęciu tego leku pojawiły się wymioty i rozwolnienie, chorowałem kilka dni i przeszło, od tamtego czasu mam wiele dolegliwości, nudności, nieregularne cykle wypróżnień, np.rano po przebudzeniu mam parcie, usiądę, wystrzeli ze mnie i mogę wstać i iść do pracy, po chwili jednak muszę usiąść raz jeszcze żeby załatwić się do końca, tak jest codziennie, dodatkowo zmieniłem dietę bo miałem problemy z wypróżnianiem, od około 2 miesięcy spożywam ciemny chleb, jem dużo pomidorów czyli dużo błonnika i od tamtego czasu załatwiałem się w miarę normalnie ale to nie mogło trwać długo, jakieś kilkadziesiąt dni temu po zjedzeniu rosołu dostałem silnego skurczu podbrzusza i poleciałem do łazienki...najpierw stolec był koloru brązowego, później jasnobrązowego, a na koniec stolec papkowaty koloru zielonego, od tamtej pory moje stolce wystrzeliwują ze mnie i są co prawda koloru brązowo-jasnego ale dziwne jest wypróżnianie, od kilku dni z kolei mam burczenie w brzuchu tak jakby pasaż jelita pracował na szybkich obrotach i dużo oddaję gazów z kolei brzuch przestaje boleć, ale z gazami mam uczucie *popuszczenia*. Od czasu rozwolnienia po rosole raz na jakiś czas załatwiałem się trochę wody i dużo piany, teraz to przeszło bo nie zaobserwowałem tego, ale nie mam pomysłu co mogę jeść. Sytuacja z dnia wczorajszego, zjadłem ziemniaki + usmażony kotlet - ugotowany i po zjedzeniu uczucie pełności, dokuczało mi to, brzuch mi urósł i czułem uwieranie, jakby ucisk przy kaszlu pod prawym żebrem oraz na wylot kłucie na plecach...rano z kolei wypiłem herbatę i sru do łazienki, usiadłem i wystrzeliło ze mnie przy czym piekąc mój odbyt jakby przelewało się coś gorącego (takie uczucie) załatwiłem się po czym wstałem i dziękuję, pragnę przypomnieć że kiedyś siedziałem spore ilości czasu na toalecie a teraz nie mogę bo po pierwszy wydaleniu kału mam zaparcie...dziwne to jest. Byłem na badaniu gastroskopijnym ale niestety nie wytrzymałem wsadzania mi rurki i planuję gastroskopię i kolonoskopię w narkozie i pytanie do was...czy słyszeliście o podobnych objawach lub sami macie te dolegliwości ?. Jeszcze jedno, miałem dwa skierowania na krew utajoną 3 dni co drugi dzień razy dwa w odstępach 2 tygodni i za każdym razem wykazywało krew utajoną dodatnią :(. Proszę o porady jakie zrobić badania ewentualnie czy mam się bać, dodam jeszcze że jestem straszny panikarz i żeby dać wam pogląd na moją panikę to przytoczę sytuację, bolący ząb dawał mi tak w kość że się popłakałem...dorosły facet 27 lat się popłakał i dopiero poszedłem do dentysty. Jest mi wstyd, ale to panika mną rządzi :(. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kał na pasożyty conajmniej 3x, krew na lamblie. Badanie na helikobacter. Morfologia, potas, glukoza, próby wątrobowe, amylaza we krwi i w moczu, crp. Warto też zbadać się w kierunku salmonelli i yersiniozy. Usg, gastroskopia i kolonoskopia. Choć ja bym obstawiała lamblię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×