Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew z węzła chłonnego


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiś 3 miesięcy mam powiększonego węzła chlonnego w pachwinie. Raz jest mniejszy raz większy, na początku był pewnien dyskomfort, tym bardziej że jest osadzony dość nisko, praktycznie miedzy kroczem a udem. Byłam z nim u ginekologa, myslalam ze mam jakas nadzerkę badz infekcje bakteryjną, obydwie rzeczy zostały wykluczone (było robione USG oraz wymaz z pochwy). Poszłam również na USG samego wezła chlonnego, nie stwierdzono nic groznego, wezeł był, ukrwiony, sam lekarz przyznał, że nisko umiejscowiony. Wezeł dalej nie znikał, poszłam do lekarza ogólnego, ktory dał mi skierowanie do poradnii onkologicznej. Dodatkowo przepisał środki przeciwzapalne. Nie pomogły zbytnio, chociaż wezeł się zmiejszył. Onkolog jedynie podotykał, powiedział, że wezeł jest mały, biopsii robił nie bedzie bo nie widzi podstaw, jego zdaniem, wezeł był spowodowany depilacją w tych miejscach.. Węzeł fakt faktem obcierał mi się bardzo o spodnie czy majtki, byl troche zaczerwieniony. Dziś w pewnym momencie poczułam ukucie, gdy dotknelam wezeł palcem, okazało się że leci z niego krew. Troszeczkę krwi, zmieszanej z limfą, ewidentnie była jeszcze jakaś biała błonka, ale nie wyleciała. Zdezynfekowalam, miejsce zakleilam plastrem, teraz widać malą rankę i kawałek błonkiw kolorze lekko czerwonym. Co mogło być przyczyną takiego krwawienia? Wezeł nie pomniejszył się zbytnio, nadal jest bardzo ukrwiony, widać takie grube żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×