Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uciążliwe problemy z jelitami- proszę o radę.


Gość Gonia_191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po diagnostyce w kierunku WZJG/ lesniowski. Miałam wielokrotnie wykonywane USG które nie wykazało żadnych odchyleń. Obie choroby zostały wstępnie wykluczone po kolonoskopi, która nie wykazała żadnych zmian zapalnych w jelicie grubym. Miałam również wykonaną gastroskopie, która wykazała zapalenie żołądka bez zakażenia bakteriami helico i bez wrzodow. Mam dość ciężką anemie. Jestem obecnie diagnozowana w kierunku endometriozy bo występują u mnie ciężkie miesiączki, obfite miesiaczki i silne bóle brzucha, najczesciej skurczowe po prawej stronie promieniujace do barku. Woreczek i watroba zostały wykluczone. Miałam wykonywane badania w kierunku chorób immunologicznych, chorób trzewnych, chorób tarczycy i cukrzycy wszystko w normie. Nietolerancji glutenu również nie mam. Jestem leczona na jelito drażliwe bo mój gastrolog nie ma już innych pomysłów ale leki nie przynoszą mi ulgi, najgorzej jest z masakrycznymi zaparciami!!!! W obecnej chwilo nie jestem w stanie się juz normalnie załatwiać, stosuje naprzemiennie rozne leki od czookow po bisacodyl i forlax ale nie przynoszą one normalnego wyróżnienia, wydale czasami parę mocno zbitych kulek kału ale wiem, że to wierzcholek góry lodowej. Zmieniłam dietę ale to nie pomogło, błonnik, całe litry wody, len itp. Nie daje sobie już z tym rady, zaczynam się bać bo od dwóch miesięcy nie zalatwilam się normalnie! Nie czuję praktyczcie żadnych ruchów jelit boję się, że to może być jakaś martwica jelita cienkiego lub guz który wywołuje niedroznosc. Lekarze to bagatelizują a ja czuję się coraz gorzej. co mam robić. Mam 27 lat a zaczynam się martwić, że nie dożyje 30-stki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam na imie Gosia. Gdy przeczytalam to co napisalas to conajmniej jakbys pisala o mnie, tylko ze ja mam 39 lat i troche dluzsze objawy roznych chorob. Od kilku lat lecze sie na ostra anemie i mimo wlewow zelaza ktorego mam nieprzyswajanie to nadal wyniki nie za dobre. Sprawdzalas poziom zelaza we krwi? Bylas na kontroli u ginekologa? Koniecznie zrob gastroskopie i kolonoskopie! Wlasnie ja na nie czekam. Mnie tez lekarze olewali i *przepychali* z wizyty na wizyte. Dopiero trafilam na cudownego lekarza ktory trzyma reke na pulsie i opiekuje sie mna. Moja rada dla Ciebie to nie poddawaj sie i walcz o swoje zdrowie. Tylko Ty wiesz jakie konkretne masz problemy ze zdrowiem wiec kazdemu lekarzowi wszystko opisuj jak na spowiedzi. Pamietaj zeby odwiedzic gastrologa hematologa i ginegologa. To podstawa. Powodzenia.. napewno bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×