Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zerwane ACL co dalej


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 02.10.2015 (piątek) podczas gry w piłkę złapałem kontuzję. 05.10.2015 (poniedziałek) udałem się na prywatną wizytę. Doktor stwierdził że najprawdopodobniej zerwane ACL i generalnie chciał mnie już jutro zostawić na artroskopi- 3 tys zł + ewentualna rekonstrukcja więzadałe- w sumie 8500zł. Druga opcja to pójście na rezonans, aby przekonać się dokładnie co jest. Tak też uczyniłem i niestety faktycznie ACL jest zerwane- cała reszta ok. Na konsultację umówiony jestem dopiero w czwartek (15.10.2015). Dlatego moje pytanie brzmi, jak do tego czasu postępować z nogą??? Czy raczej oszczędzać kolano, czy próbować powoli chodzić ( aktualnie chodzę o kulach, kolano się zgina do 90-100 *stopni). Rezonans wykazał że mam zwiększoną ilość płynu w jamie stawowej. Drugie pytanie, czy konieczna będzię artroskopia aby w ogóle funkcjonować? Czy może z czasem płyn, opuchlizna zejdą całkowicie, co umożliwi chociaż chodzenie. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już rok po rekonstrukcji prawego kolana ,a teraz czekam na rekonstrukcję lewego kolana.W obu kolanach zerwania ACL i uszkodzona łękotka.Najważniejszą rzeczą jest rehabilitacja i ćwiczenia wzmacniające mięsień czworogłowy aby nie zanikł,poproś lekarza o skierowanie na rehabilitacje a wtedy będzie dużo lepiej i można nawet osiągnąć pełne zgięcie w kolanie no i na pewno będzie ci szybciej i łatwiej dojść do ładu po rekonstrukcji.Życzę powodzenia i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×