Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Noszenie ortezy


Gość gee18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przez około 3 tygodnie odczuwałam dolegliwości bólowe w stawie kolanowym dodam że 10 lat temu doznała kontuzji w tym kolanie. Zaczęłam nosić opaskę elastyczna do pracy gdyż pracuje w sklepie i przez cały dzień chodzę oraz dźwigam. Niestety tydzień temu kedykolwiek próbowałam przesunąć cięższy przedmiot zaparlam się przenosząc jednoszesnie cały ciężar ciała na wspomniane kolano, nagle pojawił się silny skurcz i ból, który nie ustępowal. Na SORze learz ortopeda stwierdził uszkodzenie tkanek miękkich kolana. Zalecano mi noszenie ortezy przez 4 tygodnie, zastrzyki clexane 60 profilaktycznie oraz zimne okłady. Mam kilka pytań gdyż nikt nie zdążył udzielić mi na nie odpowiedzi. Czy mogę chodzić i stawiać stopę na ziemi chodząc? Czy orteze mogę ściągać leżąc lub w trakcie snu? czy powinnam wykonywać jakieś ćwiczenia aby poprawić krążenie w nodze, ktora ciągle jest zimna? Czy zastrzyki chronią mnie w 100% przed zakrzepica? Miałam problem z realizacją recepty i zaczęłam je przyjmować dopiero w 4 dniu unieruchomienie kończyny. Mój ojciec zmarł z powodu zatoru i odczuwam niepokój z powodu ciaglego unieruchomienia. Dodam jeszcze ze kolano nie puchnie i praktycznie nie boli. Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×