Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne podżuchwowe i ślinianki


Gość Perełka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 27 lat. Szukam pomocy w internecie gdyż wizyty w przychodni nie przynoszą efektu. Zacznę więc od początku. Często chorowałam na anginę antybiotyki nie przynosiły efektów wiec usunięto mi kilka lat temu migdałki. Od 3 miesięcy mam powiększone chyba węzły chłonne ale nie są to jak zazwyczaj u mnie występowało węzły przyuszne tylko podżuchwowe. Na początku szukałam pomocy u lekarzy rodzinnych. Kończyło się to tym, iż przepisywano mi antybiotyki np Taromentin lub amoksiklav. Nie pamiętam które z nich wywołały u mnie straszne bóle brzucha i biegunkę a do tego coś w stylu zapalenia cewki moczowej( pomogło urofuraginum). Lekarz rodzinny zalecił rtg płuc - wynik ok usg brzucha wynik chyba ok oprócz notki iż na śledzionie znajduje się malutka torbielka. Postanowiłam pójsc prywatnie do laryngologa który skierował mnie na biopsję ( nie okreslił z czego mają pobrać materiał wiec pobrano ze ślinianki).Wynik :,,składniki morfotyczne krwi, elementy gruczołowe śliniankii komórki zapalne w tym limfoidalne i neutrofile. obraz cytologiczny zmiany zapalnej, niesowistej. zmian nowotworowych nie stwierdza sie.* Wróciłam z wynikami do lekarza i dostałam skierowanie na oddział laryngologiczny poniewaz nadal nie potrafiono zdiagnozowac mojej choroby. W szpitalu nie przyjęto mnie na oddział gdyż lekarz stwierdził dokładnie to samo i znów skierowano mnie do poradni na kolejną biopsje i usg szyi. Dodano znów antybiotykoterapię - Amoksiklav. Badanie ogólne krwi - wyniki w normie CRP- w normie Może powiem jak się czuje. Ogólnie osłabiona, węzły nie są bolesne lecz czasem czuję ze mam dziwne kłucia w szyi i w okolicach węzłów. Mam wrazenie ze coś mnie dusi zle mi sie oddycha moze to obrzęk przeszkadza mi w prawidłowym oddychaniu. Ogólny dyskomfort poruszania szyją. Gdzie szukać pomocy? Jakie badania mogą pomóc w diagnozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×