Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usg tarczycy


Gość kinia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zostałam skierowana na badanie usg tarczycy po wizycie u lekarza z trwającym juz ponad tydzień przeziębieniem otrzymałam antybiotyk i syrop na kaszel. Mój kaszel trwa od kilku miesięcy, ale wydaje mi sie że jest to kaszel palacza pale jakieś 6-7 lat. Przy kaszlu pojawia sie wydzielina kolor ciężko określić kremowy wpadający w żółty do tego ma nieprzyjemny zapach. Przyznaje sie nie wykupiłam antybiotyku ponieważ lekarz nie stwierdził ani zapalenia oskrzeli ani płuc, a wiem z doświadczenia że przeziębienie wyleżane nie potrzebuje antybiotyku. Wizyta miała na celu osłuchanie. poniżej mój wynik badania USG Tarczyca prawidłowo położona na szyji. Płat prawy: 19mmx13mmx41mm (obj 5.47ml) płat lewy : 18mmx14mmx42xx(obj. 5.72ml) Obrysy wyraźne gładkie. Miąższ tarczycy jednorodny, bez guzków, normoechogeniczny. Niewielkie zwłóknienia torebki części brzusznej tarczycy. Widocznych jest kilka węzłów chłonnych odczynowych: po stronie lewej 12mm,8mm i 7mm bez widocznych wnęk /ale nie połączonych w pakiety/. Po stronie prawej węzły wzdłuż mięśnia mscm do 12mmx4mm/odczynowe/ Proszę o informację czy wynik usg może być dla mnie niepokojący? Na zdjęciu po lewej stronie dwa węzły chłonne przypominają kulki, jeden podłużny płaski. Strona prawa węzły podłużne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×